Івано-Франківськ вшановує героїв: Володимиру Шарабуряку відкрили анотаційну дошку

news-image: Івано-Франківськ вшановує героїв: Володимиру Шарабуряку відкрили  анотаційну дошку
Сьогодні на фасаді загальноосвітньої школи № 19 в Івано-Франківську відкрили анатоційну дошку старшому прапорщику Володимиру Шарабуряку, який загинув в зоні АТО.

Шарабуряк Володимир — старший прапорщик, Міністерство внутрішніх справ України, спецпідрозділ «Беркут» УМВС України в Івано-Франківській області.Випускник Івано-Франківського коледжу фізичного виховання, в правоохоронних органах з 1998 року.

Перебував у гелікоптері, котрий після розвантаження продуктів харчування та проведення ротації особового складу на 5-у блокпосту повертався з позицій в районі гори Карачун. Гелікоптер був обстріляний із лісосмуги та підбитий; загинуло 12 чоловік — 6 з Національної гвардії України, разом з 2 членами екіпажу, та 6 із спецпідрозділу МВС України.

Пам’ятний знак з’явився на фасаді школи в рамках проекту «Івано-Франківськ – місто героїв». За два роки, що програма діє в місті вшановано пам’ять 22 героїв.

«Коли ми започатковували цю програму ми не думали, що будемо відкривати дошки нашим сучасникам, - каже ініціатор проекту Руслан Марцинків.- Але нажаль той одвічний ворог, з яким воювали наші герої колись, все ще неподоланий. Ми не можемо повернути цих хлопців до життя, але ми можемо сьогодні зберегти їх пам'ять у дошках. І ми сьогодні виконуємо цю обіцянку. Адже пам'ять це те, що зобов’язує нас сьогодні перед майбутніми поколіннями».

Вшанувати пам’ять героя прийшли побратими по службі, представники влади та керівництва МВС, однокласники, учні школи рідні та близькі. Відкривали дошку матір та близькі Володимира Шарабуряка.

«Ми сьогодні зібрались тут на цьому подвір’ї, як 24 роки тому я стояла тут з своїм сином, який закінчив 9 класів, навіть в страшному сні я не могла собі уявити що прийду сюди сьогодні на таку страшну подію. Я дякую всім, що ви сьогодні прийшли вшанувати мого сина, але найбільше я дякую вам хлопці,  побратими сина. Це не просто хлопці, це герої. Вони вже три рази були там, в тому пеклі. Це вони привезли тіло, кісточки мого сина, щоб я могла прийти поклонитися на його могилу. Це вони три дні стояли під вогнем і не давали підступитися тим нелюдам до тіл своїх побратимів. А сьогодні я дякую вам, діти. Знайте, в мене було два сини, а тепер ви всі мої сини. Я хочу вам, діти, сказати, йдіть гордо з піднятою головою в життя і пам’ятайте, що ми українці і ніяка нечисть нас не здолає. Перемога буде за нами», - зі сльозами і трепетом в голосі говорить матір загиблого пані Ольга.

Влітку 2014 року Володимира Шарабуряка  за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом «За мужність» I ступеня (посмертно).


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 27.02.2015 13:49