Франківський забудівник хоче легалізувати елітні апартаменти на озері, прикриваючись кортами

news-image: Франківський забудівник хоче легалізувати елітні апартаменти на озері, прикриваючись кортами
Сьогодні відбулось засідання комісії міської ради з питань містобудування та земельних відносин на якому депутати розглянули питання щодо дозволів на розробку детального плану територій.

Зокрема йшлося про легалізацію елітного житла "Парус", що поруч міського озера будує компанія "Благо". Ще раніше ЗМІ писали, що забудівник забов'язався збудувати спортивні об'єкти в обмін на дозвіл будівництва  для фактично вже зведеної 15-поверхівки.

Тож саме на цій комісії пропонували внести на розгляд сесії питання "Про затвердження детального плану території кварталу на вулиці Гетьмана Мазепи в м. Івано-Франківську з одночасним розробленням детального плану території поруч міського озера для будівництва тенісних кортів".

Саме так забудівник позначив територію, де зводиться елітне житло.

Пропозиція викликала обурення серед представників громадськості, адже це будівництво є незаконним і ведеться без документів. Тому активісти вимагали від депутатів відмовити забудівнику і не приймати жодних рішень. І незважаючи на запевнення юриста з департаменту архітектури, що об’єкт вже збудований і жодних нових будинків там не буде, а дозвіл потрібний тільки для створення тенісних кортів, представники громадськості твердо стояли на своєму.

Активісти риторично поцікавилися, для чого було взагалі створювати комісію з незаконної забудови озера, якщо її рішення і рекомендації не враховуються. Адже комісія рекомендувала міській раді розробити детальний план території навколо міського озера. У підсумку, після напруженої дискусії, з шести питань про дозвіл на розробку детального плану території, комісія рекомендувала для розгляду на сесії тільки два, які стосувалися ділянок, що знаходяться у приватній власності. Всі решту, серед яких і "Парус" відправили на доопрацювання. Втім, за інформацією Бліц-Інфо, це питання таки планують "протягнути" через сесію міськради вже 8 липня, у п'ятницю.

Як раніше прокоментував журналістам начальник відділу генерального плану міста Артур Прокіпчук, детальний план території уточнює позиції генерального плану міста.

"Якщо це, наприклад, територія багатоповерхової житлової забудови, то в детальному плані прописується, що тут може бути багатоповерхівка, тут і тут, а тут вже ні, бо тут має бути дитячий майданчик, а тут – сквер. Стосовно озера, там велика територія – це територія зелених насаджень загального користування. На мою думку, розробити детальний план території довкола озера – це добра ідея. Там треба прописати, що ось тут можна щось будувати, а тут не можна нічого будувати в принципі", - вважає чиновник.

Варто згадати, що під час розгляду тимчасовою комісією питання про розробку детального плану території (ДПН) для зони навколо озера, головний архітектор Дмитро Нижник не зміг пояснити депутатам, як це зробити. Проте, уже через  два тижні Департамент архітектури подає на засідання виконкому проект рішення на сесію з розробки детального плану території на якій і зводиться 15-поверховий "Парус".  

Отже, прикриваючись необхідністю розробки ДПТ для будівництва тенісних кортів для франківців, будівельна компанія «Благо» хоче легалізувати самочинне будівництво. Проте, навіть тут раптом з’являється розбіжність, адже на сайті компанії вказано, що це буде будинок клубного типу з розвиненою сервісною та відпочинковою інфраструктурою, тенісними кортами, підземним паркінгом. Виходить, що обіцяні тенісні корти будуть тільки для мешканців елітного житла, а не для «простих смертних».

В той же час не зважаючи на те, що будівництво досі не має документів, на сайті компанії вже два роки активно продають квартири в цьому будинку. 

"Парус - проект, який об’єднує елітні апартаменти і пентхауси та всю необхідну інфраструктуру для відпочинку і комфортного проживання. В житловому комплексі передбачено підземний паркінг, вантажні і пасажирські ліфти, власну обслуговуючу компанію і охорону, на вході всіх гостинно зустрічатиме швейцар, на першому поверсі розташуються фітнес-центр, спа-салон, кав’ярня, магазинчики", - вказано на сайті компанії "Благо".

Варто зауважити, що вартість житла у "Парусі" справді по кишені тільки забезпеченим людям, адже коштує понад 20 тисяч гривень за один метр. У будівельній компанії розраховують саме на тих, хто має усе,  крім розкішних апартаментів в Івано-Франківську з виглядом на міське озеро та парк. 

Тож стає зрозуміло, що франківський забудівник прикриваючись "благими намірами" - будівництвом спортивних об'єктів -  хоче відвести увагу від незаконно зведеної багатоверхівки. А потім ввести в експлуатацію сотні квадратних метрів елітного житла і заробити мільйони.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 05.07.2016 18:29
загрузка...