Голова облради Олександр Сич пропонує ввести тимчасовий мораторій на руслоочисні роботи


Прокуратура Івано-Франківської області звернулась до голови обласної ради Олександра Сича щодо приведення у відповідність "Порядку проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт".

Як зазначено на сайті установи, у прокуратурі вивчили питання законності проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на Прикарпатті. 

"Установлено, що Порядком проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області, затвердженим рішенням Івано-Франківської обласної ради № 245-09/2011 від 30.09.2011, не врегульовано ряд правовідносин, які мають суттєве значення для обліку та оприбуткування піщано-гравійної суміші,  здійснення контролю за якістю та своєчасністю проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт, а окремі положення зазначеного документа не відповідають нормам земельного та природоохоронного законодавства, що стало причиною безконтрольного вивозу піщано-гравійної суміші та спричинило великий суспільний резонанс у регіоні.
Зважаючи на викладене, прокуратурою області скеровано лист голові Івано-Франківської обласної ради для  вжиття заходів у порядку вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», - зазначає прес-служба прокуратури.

Голова обласної ради Олександр Сич каже, що наразі такого звернення від прокуратури він ще не бачив. Втім, про проблему з видобутком гравію під прикриттям руслорегулювальних робіт в обласній раді знають.

"Ця інформація вже лунала в ЗМІ, тож ще напередодні дав доручення у підготовці до цієї сесії розглянути питання на засіданні комісії з питань екології та винести проект рішення на сесію щодо введення мораторію на проведення руслоочисних робіт до впорядкування ситуації. Але мушу зазначити, що до сьогодні, ані від прокуратури, ані від поліції, ані від екологічної інспекції чи інших органів, які зобов’язані контролювати цей процес не надходило жодних матеріалів про зловживання. Навпаки, кілька днів тому я доручив відправити до них запити, аби отримати інформацію чи були зафіксовані порушення. Зокрема, вчора підписав листа на прокуратуру. Очевидно, як надійде інформація від прокуратури ми її розглянемо", - підкреслює керівник обласної ради.

Олександр Сич зазначає, що документ про порядок руслорегулювальних робіт приймали ще пять років тому - у 2011 році.

"Але й тоді ця програма була перезатверджена, тобто до того часу вона теж існувала. І якщо в прокуратури були зауваження, то не зрозуміло, чому вона її зразу не опротестовувала в належному порядку і не подавала відповідні подання, щоб привести її до чинного законодавства. Можу сказати, що принаймні протягом цих п’ять років цього зроблено не було. Якщо сьогодні від прокуратури поступлять якісь аргументовані репліки, звичайно ми їх розглянемо. Але і без звернення прокуратури ми тримаємо цей процес на контролі і готові власне до тих кроків, про які я сказав. Я так бачу цю ситуацію, але рішення прийматимуть депутати на сесії, а не одноосібно голова облради", - пояснює Сич.

Водночас, очільник Прикарпаття зазначає, що тут не варто ставити питання, чи потрібно взагалі руслоочисні роботи.

"Треба, щоб відповідні органи виконували свою роботу та котролювали цей процес і не допускали зловживань. Хоч безсумнівно, що така програма потрібна, бо якщо ті річкові не ліквідовувати, то вони спричиняють руйнування берегів і потім треба викидати мільйони на берегоукріплення. Тобто, не можна казати, що їх взагалі не потрібно робити. Але якщо є зловживання, то мають реагувати відповідні органи", - впевнений свободівець