Олександр Сич пригадав, як на Прикарпатті проходив перший після війни пластовий табір


25 років тому голова обласної ради Олександр Сич виконував функції бунчужного у пластовому таборі на Рожнятівщині. Тоді прикарпаські пластуни вперше після Другої світової війни провели таборування.

Про це Олександр Сич розповів на своїй сторінці в мережі, виклавши старі світлини.

"Рівно 25 років тому, 14 липня 1991 р., ще в умовах існування совєтського окупаційного режиму, на горі Сокіл, що біля села Гриньків на Рожнятівщині, розпочався перший відновлений після Другої світової війни пластовий табір. Його учасниками стали 69 юнаків та юначок з усіх кінців Івано-Франківської області, а до складу старшини, булави та інструкторської ланки входило 32 осіб, в тому числі і запрошених з пластових організацій США та Австралії", - згадує свободівець.

Тоді комендантом табору став ініціатор відновлення Пласту на Прикарпатті Василь Іваночко"Кубік".

"А функції бунчужного доводилося виконувати мені - нещодавно демобілізованому і схильному до нещадної дисципліни і муштри гвардії старшому сержантові. Щоправда пам'ятаю, що такий мілітаризований підхід не подобався старшій пластунці Оксані Куровицькій зі США. Ми ж були опановані психологією щоденного поготівля до зудару і затяжної боротьби із конаючою імперією. Тож і дітей виховували в такому дусі", - розповідає Олександр Сич.

Тоді, за словами голови облради, на історичній і подарованій свого часу митрополитом Шептицьким пластовій території застали непролазні хащі.

"Тож, окрім вишкільної праці щоденно і під проливним дощем всі гуртом вичищали її та викорчовували. А ще допомогли відновити фундамент церкви у Підлютому й викласти в селі Гриньків символічну могилу українським січовим стрільцям", - пригадує тогочасні події Сич.