Більше половини прикарпатців хоче, аби їхні діти жили закордоном

news-image: Більше половини прикарпатців хоче, аби їхні діти жили закордоном
Соціологічна група "Рейтинг" провела опитування на тему "Де хочуть жити українці?". Загалом лише 65% опитаних зазначили, що не хочуть змінювати країну проживання.

Натомість 27% зазначили, що виношують плани стосовно еміграції. Найчастіше про бажання переїзду за кордон зазначали молоді респонденти до 35 років (серед них майже половина тих, хто має подібне бажання). Також бажаючих виїхати дещо більше серед чоловіків, осіб з вищими рівнями освіти та доходів. Характерно, що серед респондентів, які мають заробітчан в родинах, бажання виїзду за кордон з метою проживання значно більше, йдеться у результатах дослідження.

Відносно більша кількість тих, хто висловлює бажання залишити Україну зафіксована серед мешканців північних (Житомирська, Сумська області, м. Київ) та західних (Закарпатська, Тернопільська, Чернівецька) регіонів.

23% мешканців Прикарпаття відповіли, що хотіли б жити за кордоном, 7% - ще не визначились, 71% - хочуть жити в Україні.

У свою чергу, більшість опитаних (50%) бажаною країною для проживання своїх дітей зазначили Україну. Ще чверть обрали б для своїх дітей країни Європи, 7% - США, 3% - інші країни, і лише 2% - Росію. 13% не змогли визначитися із відповіддю на це питання. 

Україну, як країну для проживання своїх дітей частіше обирали старші респонденти, мешканці сіл, та особи з нижчим рівнем доходів. У свою чергу молодь, багатші та більш освіченіші все ж таки частіше обирали інші країни (найчастіше країни Заходу), як можливе місце проживання наступного покоління. Наявність заробітчан у родині також визначає вибір країни проживання для дітей не на користь нашої держави: майже половина опитаних, серед близьких яких є особи, що працюють за кордоном, обрали б для своїх дітей інші країни проживання, аніж Україна. 
 
Також найбільше тих, хто бачить закордон більш бажаним для проживання дітей, серед опитаних Сумської, Житомирської, Чернігівської, Тернопільської, Закарпатської, Івано-Франківської областей та Києва. 

Зокрема, лише 48% прикарпатців відповіли, що хотіли б, аби їхні діти жили в Україні. 38% бажали б, аби діти жили в Європі, а 5% - у США. Ще 9% мешканців нашої області не визначились з відповіддю. або назвали іншу країну. 

Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 30 000 респондентів (по 1200 у кожному регіоні). Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 0,6%. Терміни проведення: 12-28 грудня 2017 р.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 20.03.2018 17:10