Більшість прикарпатських підлітків знають про гру, яка доводить до самогубства


Цими вихідними керівник сектору молодіжної превенції ГУ НП в Івано-Франківській області підполковник поліції Алла Бойчук попередила про небезпечну гру серед підлітків участь у якій призводить до суїциду.

За словами поліцейської  упродовж тижня в мережі Інтернет поширюється інформація щодо участі дітей у грі "Синий кит", " Тихий дом", участь у якій призводить до суїциду. Під час роботи із підлітками міста поліція дізналась про сім франківських підлітків, які долучились до небезпечної забави.

Проте, як виявилось, проблема набагато серйозніша ніж може здаватись, адже більшість дітей 13-15 років знають про цю гру. Про це в соцмережах пишуть самі батьки. І хоча підлітки стверджують, що розуміють настільки небезпечними і безглуздими є такі ігри і запевняють батьків, що не входять до цих спільнот, днями у Франківську до лікарні потрапила дівчинка з порізами на руках. Як виявилось дитина була учасницею такої гри.

У кіберполіції стверджують, що в цих групах з дітьми працюють кваліфіковані психологи, які й доводять дітей до самогубства.

«Відомо, що адміністратор такої групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео. Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі, та оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», - вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис, та робить останній крок. Відеозаписи, в подальшому, продаються в мережі Інтернет, або в Darknet», - пояснюють у відомстві.

Щоб вступити в такі групи, від дітей вимагають:

 1) надати заявку для вступу до неї та написати певний текст у себе на сторінці.

2) Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті.

3) Наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання, та час який надається на його виконання). Виконання кожного завдання, потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи.

4) Всього надається 50 завдань («квестів») (у фейкових спільнотах - від 13 до 50 «квестів», це залежить від адміністратора).

5) Фінальне завдання – покінчити життя самогубством, та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online.

Варто також зауважити, що в одному із завдань адміністратори дізнаються адреси, контакти і всю інформацію про рідних. При відмові дитини щось робити йдуть погрози типу "Вб'ємо батьків", "Вб'ємо рідних", "Адреси знаємо" і т.д. Загнані в кут діти змушені під тиском виконати завдання.

Щоб вчасно помітити небезпеку, в поліції радять перевіряти шкіру дитини на наявність пошкоджень та, в разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита. Перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах, та групи до яких входить акаунт, а також вміст спілкування в приватних чатах, звертати увагу на коло спілкування дитини. Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями. Обов’язково контролювати те, які фото й та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини і встановлювати функцію «батьківський контроль».