Бійці АТО та їхні сім´ї можуть лікуватися за державними програмами


В Івано-Франківську відбулася нарада з відповідальними особами в лікувально-профілактичних закладах щодо медичного супроводу бійців.

У заході взяли участь координатори обласного центру допомоги учасникам АТО.

Було обговорено питання, які стосуються організації медичної служби щодо диспансерного спостереження і лікувального процесу учасників АТО та демобілізованих, а також напрацьовано спільний механізм щодо їхнього обслуговування.

Як зазначила начальник відділу ДОЗ ОДА з медицини катастроф, мобілізаційної роботи та спеціальних питань Марія Бойко, від березня 2014 року було введено в дію, відповідно до кожного медичного закладу, клінічний маршрут для військовослужбовців, який постійно оновлювався та доповнювався. У кожній центральній районній лікарні ведеться медичний паспорт учасника антитерористичної операції, в якому є повна інформація про бійця, а саме де знаходиться він на даний час, де проживає, скільки разів звертався за медичною допомогою, коли він був госпіталізований тощо.

Під час зустрічі неодноразово наголошувалося, що тільки сім’ї загиблих учасників бойових дій та самі ж бійці можуть лікуватись за державними програмами, всі інші лікуються в порядку загальної черги та на загальних основах.

Також було запропоновано залучити військкомати до співпраці, а саме – надати їм інформаційний пакет щодо загальних пільг бійцям. Адже, як стверджують фахівці, туди найперше звертаються учасники АТО і саме там було б найлегше їх поінформувати.