Демобілізований боєць АТО скаржиться на бюрократів в франківському військкоматі


Демобілізований боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади Микола Волков з Івано-Франківська скаржиться на методи роботи міського військового комісаріату.

За словами франківця, йому навіть з кількох спроб не вдалось стати на облік у військкоматі. Причина - відсутність на робочому місці відповідального за облік. Про це воїн, що рік воював на сході, написав на своїй сторінці у Facebook.

"У країні більше року війна, а виглядає, що військкомати й далі живуть своїм життям.

Після демобілізації всі бійці мають стати там на облік. У мене та ще кількох чоловік припис з’явитися до 4 вересня включно.

Отже, о 8:10 ранку я на вулиці Княгинин, 20 у Івано-Франківському міському військкоматі. Черговий каже прийти після дев’ятої, бо «того працівника» ще немає.

9:15. Місце те ж. Черговий каже прийти о третій дня, бо той працівник зараз «із перевіркою на підприємстві». Після кількох уточнюючих запитань виявляється, що на місці він буде із 15:00 до 16:00, а якщо ні, то вже в понеділок. Переконливо прошу, щоб йому передали, аби прийшов, бо я такий не один, і сьогодні прийдуть ще демобілізовані АТОшники.

О 12:00 мені дзвонить побратим, якому теж призначено на сьогодні. Його ощасливили — «приходьте у понеділок».

Дзвоню на Княгинин, 20. Виявляється, що отой працівник — навіть не військовий, не офіцер, а звичайний держслужбовець, посада — головний спеціаліст відділу військового обліку і т.п.

Зриваюся і криком нагадую, що демобілізація «третьої хвилі» триває з липня і закінчиться у кінці вересня. Практично щодня до них прибуватимуть бійці, котрі більше року були в армії, з них по вісім-десять місяців — на передовій. Хлопцям зараз найбільше потрібен відпочинок. Із рідними, близькими, на морі/у горах/в санаторії. Більшості треба ще й лікуватися. І найменше вони хочуть ходити по військкоматах, аби їх там «футболили».

Передзвонив до обласного військкомату й до активістів. Поскаржився. От і сюди пишу. Може допоможе", - розповідає Микола Волков