Дослідження: Вода у річках Прикарпаття придатна для споживання.


Лабораторією облводресурсів у ІІ кварталі було відібрано та проаналізовано 24 проби поверхневих вод, з них 9 проб – в районах питних водозаборів.

За результатами досліджень проведена оцінка стану водних об’єктів відповідно до Методики екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями, пише прес-служба Івано-Франківського обласного управління водних ресурсів. В цілому, за виключенням р.Саджава, стан поверхневих вод Івано-Франківської області за гідрохімічними та радіологічними показниками у ІІ кварталі є задовільним з незначними негативними змінними характеристиками.

У звязку з ростом температурного фону повітря, а значить і води, в річках спостерігається незначний ріст органічного забруднення, вмісту у водах амонію солевого та заліза. Проте, значення цих показників є характерними для середньостатичних літніх значень якісного стану вод і не впливають на загальну характеристику води.

Така закономірність встановлена у річках Бистриця Надвірнянська і Бистриця Солотвинська, які є джерелами питного водопостачання Івано-Франківська, проби з яких відбираються щомісячно та у пробах води, що відбираються щоквартально. Відповідно до Методики екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями вода в річках Бистриця Надвірнянська в с.Черніїв та Бистриця Солотвинська в с.Скобичівка, річці Лімниця в с.Вістова, річці Свіча в с.Гошів та річці Прут в м.Коломия, що використовуються як джерела питного водопостачання за екологічною класифікацією є ІІ класу якості, 2 категорії і за станом води є «добрі», за ступенем чистоти – «чисті». Кисневий режим у цих річках задовільний, вміст розчиненого у воді кисню змінювався в межах від 12,5 мг/дм3 до 9,1 мг/дм3 і в порівнянні з І кварталом стан води не змінився.

Стан води в річці Дністер у ІІ кварталі в порівнянні з попереднім кварталом покращився. У створі на кордоні з Львівською областю в с.Сівка-Войнилівська та в с.Перлівці знизились значення показників ХСК та БСКп, але у створі в с.Устечко ці показники залишаються порівняно вищими. Кисневий режим в усіх створах задовільний, вміст розчиненого у воді кисню змінювався від 11,0 мг/дм3 в м.Галич до 9,3 мг/дм3 в с.Перлівці. Відповідно до Методики екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями води є ІІ класу якості, 3 категорії і за їх станом є «добрі», за ступенем чистоти – «досить чисті».

Річка Прут є чистою, її стан в порівнянні з І кварталом не змінився і відповідно до Методики екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями води в річці є ІІ класу якості, 2 категорії і за їх станом є «добрі», за ступенем чистоти – «чисті».