Дивовижний осінній зорепад українці зможуть побачити 20 жовтня

news-image: Дивовижний осінній зорепад українці зможуть побачити 20 жовтня
Зорепад Оріоніди в Україні можна буде спостерігати сьогодні в нічному небі, 20 жовтня, і в ніч на 21-ше.

Про це повідомляє Міжнародна метеорна організація, пише 24 канал

У п'ятницю у темну пору доби та в ніч на суботу українці зможуть помилуватись надзвичайно гарним зорепадом Оріоніди. Період активності зорепаду триватиме аж до 7 листопада, та найінтенсивнішим метеоритний дощ буде 20-21, і, можливо, 22 жовтня.

При сприятливих погодних умовах на небі можна побачити до 20 метеорів на годину, а в середньому – приблизно до 15 метеорів на годину. Зорепад Оріоніди відносять до середніх за величиною метеоритних потоків. Найбільшу кількість метеорів можна буде побачити ближче до світанку.

У найближчі вихідні досягне свого максимуму метеорний потік в сузір'ї Оріона – Оріоніди, пов'язаних з кометою Галлея. Останній раз вона пролітала повз Землю в 1986 році, проте її відірвані частки щорічно досягають земної атмосфери двічі на рік, утворюючи метеорні потоки: навесні – Травневі Акваріди, а восени – Оріоніди,
– йдеться у повідомленні.

Про небесне явище нагадує і соцмережа Facebook.

Сьогодні, 20 жовтня, українці зможуть побачити рясний осінній зорепад

Сьогодні, 20 жовтня, українці зможуть побачити рясний осінній зорепад

Нагадаємо, 8 жовтня українці мали нагоду помилуватись особливим метеоритним дощем осені – драконідами. Цей метеорний потік пов'язаний з кометою Джакобіні — Циннера.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 20.10.2017 15:06