Франківці безкоштовно перевіряли здоров'я своїх легень

news-image: Франківці безкоштовно перевіряли здоров'я своїх легень
З ініціативи ВООЗ Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень відзначається щорічно в середу другого або третього тижня листопада.

У рамках Всесвітнього дня боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень, щоб  підвищити обізнаність про ХОЗЛ і поліпшити допомогу пацієнтам, 15 листопада, на території обласного фтизіопульмоцентру відбулась акція. Всі бажаючі могли пройти флюорографічне обстеження органів грудної клітки, скринінгове визначення функції зовнішнього дихання та отримати кваліфіковану консультацію лікарів профільного медичного закладу і працівників кафедри.

Хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ) – загальна назва для ряду захворювань, при яких спостерігається стійке порушення руху повітряного потоку.

За оцінками ВООЗ, хронічною обструктивною хворобою легенів страждають 210 мільйонів осіб. Майже 3 мільйони випадків смерті від ХОЗЛ відбувається в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст з пульмонології департаменту охорони здоров’я ОДА Інна Кострицька, в Івано-Франківській області нараховується 8,5 тисяч осіб, які хворіють на цю недугу. «Це захворювання підступне тим, що призводить до значного порушення функції дихання, - говорить фахівець. – Погіршується якість життя пацієнта, постійний кашель, з’являється задишка під час фізичного навантаження. Хворий може не надавати уваги цим симптомам, тому звертається до лікаря у пізній стадії. У свою чергу невчасне звернення може призвести до інвалідності».

За словами обласного пульмонолога, основні причини розвитку даної хвороби — куріння, тютюновий дим, забруднення повітря, контакт з випарами хімічних речовин. Спеціаліст повідомила, що ХОЗЛ раніше не лікувалось та зараз завдяки новим розробкам та препаратам захворювання можна подолати.

Організатори наголошують, що 80% хворих на ХОЗЛ – курці. Тому найкраща профілактика цієї недуги – це відмова від куріння. Також запобігти їй допоможе здоровий спосіб життя, вчасне лікування застудних захворювань та регулярне проходження медоглядів.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 16.11.2017 22:13