Франківців закликають не купувати в’ялену рибу через виявлений ботулізм

news-image: Франківців закликають не купувати в’ялену рибу через виявлений ботулізм
Управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківську застерігає містян від вживання в’яленої риби, через яку вже захворіло троє людей та одна померла.

За останній тиждень в Україні, зокрема в м. Києві, склалася неблагополучна ситуація щодо захворювання на ботулізм серед населення, яка пов'язана із вживанням в'яленої риби промислового виробництва, придбаної у торговельній мережі.

Вже відомо про три випадки захворювання, в результаті якого постраждало 3 особи, один випадок летальний. Виробником рибної продукції, яка реалізовувалась гіпермаркетом “Караван” та супермаркетом “Мегамаркет”, є ФОП Меркулов А. В., а постачальником ТОВ “ЧУДО-ЮДО” міста Світловодськ Кіровоградської області.

Слід зазначити, що в м. Києві з 29 травня 2017 року введена тимчасова заборона на реалізацію зазначеної рибної продукції, підприємство ФОП Меркулов А. В. призупинило виробництво до закінчення розслідування, зразки продукції підприємства-виробника направлено для дослідження на визначення наявності та типу ботулотоксину до бактеріологічної лабораторії. На цей час за результатами проведеної перевірки здійснюються заходи з відкликання виробником продукції, яка може бути потенційним джерелом інфекції.

Водночас 30 травня надійшла оперативна інформація від Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області щодо реєстрації ще одного лабораторно підтвердженого випадку ботулізму в жінки, який також, ймовірно, пов’язаний із вживанням риби цього виробника, яка була придбана у супермаркеті “Фреш” у м. Херсон.

Для запобігання виникненню випадків ботулізму управління Держпродспоживслужби в області проводить інформування операторів ринку, що здійснюють обіг харчових продуктів (супермаркети, оптові бази, агропродовольчі ринки тощо) про випадки захворювання на ботулізм у м. Київ та м. Херсон, пов’язаних з вживанням у їжу риби, придбаної у супермаркетах.

За попередньою інформацією, небезпечна в’ялена риба реалізовувалась в магазині “Альянс – Маркет” (“Арсен”), який розташований за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Миколайчука, 2.

За ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області вся продукція знята з реалізації та поміщена на відповідальне зберігання. Проте та частина продукції, яка була реалізована напередодні, може становити смертельну небезпеку.

З метою запобігання зараженню смертельно небезпечною хворобою – ботулізмом Управління Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську застерігає від вживання в’яленої риби виробництва ФОП Меркулов А. В., постачальником якої є ТОВ “ЧУДО-ЮДО” міста Світловодськ Кіровоградської області, придбаного в магазині “Альянс – Маркет” (“Арсен”), який розташований за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Миколайчука, 2.

                           Пам'ятка для населення щодо профілактики ботулізму

Ботулізм – гостра інфекційна хвороба з групи кишкових інфекцій, яка характеризується важким ураженням нервової системи, змінами серцево-судинної системи, слабкістю скелетних і гладких м’язів, порушенням зору, ковтання, моторики кишок. Збудник ботулізму – спороносна анаеробна паличка. Токсин палочки ботулізму є самим небезпечним з усіх відомих бактеріальних токсинів. Відомі випадки, коли тільки одне зіткнення токсичного продукту із слизистою ротової порожнини призвело до захворювання на ботулізм.

Захворювання може виникнути при вживанні харчових продуктів,які зберігалися при анаеробних або близьких до анаеробних умовах без попередньої термічної обробки. Це можуть бути консерви, особливо домашнього приготування, копчені, вялені мясні та рибні вироби, а також інші продукти, в яких є умови для розвитку вегетативних форм збудників та токсиноутворення. Найчастіше реєструються захворювання, пов’язані з вживанням грибів домашнього консервування, копченої або вяленої риби, мясних і ковбасних виробів, бобових консервів.

У питаннях  профілактики ботулізму основним є дотримання чистоти сировини. Тому чим чистіше відмито городину перед консервуванням чим ретельніше промита риба перед засолом, тим менша ймовірність потрапляння до продукту збудника ботулізму. Рибу перед засолом у домашніх умовах необхідно звільнити від нутрощів, ретельно промити зовнішню та внутрішню поверхні. При консервуванні в домашніх умовах, особливо мясних і рибних  продуктів, необхідно проводити тиндалізацію (протягом двох діб прогрівати при температурі 100º С  5 хвилин для переходу спор у вегететативну форму), після простерилізувати консерви при температурі 100ºС-не 40-60 хвилин з подальшою їх герметичною  упаковкою. Найменше здуття кришки – причина для категоричної відмови від уживання в їжу вмісту даної банки. Також необхідно категорично виключення придбання виготовлених у домашніх умовах консервів, вяленої, копченої, солоної риби й інших продуктів харчування в місцях несанкціонованої торгівлі уприватних осіб.

У випадку появи симптомів захворювання слід негайно звернутися до лікаря. 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 09.06.2017 22:15