Франківщина - у трійці областей, де найбільше батьків негативно ставляться до вакцинації

news-image: Франківщина - у  трійці областей, де найбільше батьків негативно ставляться до вакцинації
Сьогодні, 25 квітня, в Івано-Франківську представили результати дослідження «Індекс Здоров'я. Україна – 2017».

 У 2017 році Індекс здоров’я жителів Франківщини залишається четвертим найнижчим по Україні та складає 58 пунктів зі 100. Це на 7 пунктів вище, ніж у 2016 році, але на 4 пункти нижче за середній по Україні показник. Індекс враховує, наскільки громадяни задоволені амбулаторною та стаціонарною медичною допомогою, чи звертаються до лікаря у випадку хвороби, як оцінюють свій стан здоров’я, скільки витрачають на ліки, що знають про здоров’я та здорову поведінку. Чим вищий Індекс, тим більш позитивний досвід мають люди у сфері охорони здоров’я.

Задоволеність медичною допомогою

У 2017 році в області майже не змінився рівень задоволеності мешканців області медичною допомогою, окрім допомоги у стаціонарі. Кількість франківців, задоволених медичною допомогою у стаціонарі, зросла до 64%. Для порівняння, у 2016 році область входила до трійки областей України з найнижчим рівнем задоволеності допомогою у стаціонарі – лише 43% мешканців були задоволені медичною допомогою у стаціонарі.

Попередження хвороб та поведінка в разі хвороби

У 2017 році населення області краще піклувалося про власне здоров’я, ніж у 2016-му. Троє з чотирьох франківців, або 77% сказали, що проходили медичний огляд у профілактичних цілях протягом останніх 12 місяців. Це третій найвищий показник по Україні. У 2016 році частка таких людей в області складала 65%. Під профілактичним оглядом мались на увазі на вибір: кардіограма у профілактичних цілях, огляд гінеколога для жінок та уролога для чоловіків або огляд стоматолога.

Дещо змінилася поведінка мешканців Івано-Франківщини у разі хвороби. Більше людей стали насамперед просити поради у провізора чи фармацевта в аптеці – 7% від усіх опитаних у 2017 році, порівняно з 1,5% у 2016. Водночас на третину менше франківців лікувалися самостійно за допомогою ліків – 26% у 2017 році, порівняно з 35% у 2016 р.

Більше половини (56%) з-поміж мешканців області, які не зверталися до лікаря  під час останньої хвороби, очікували, що хвороба пройде сама. Це найвищий такий відсоток по Україні. Для порівняння, лише один з чотирьох опитаних (23%) в середньому по Україні не йшов до лікаря з цієї ж причини.

Ставлення до вакцинації

Франківщина увійшла до ТОП-3 областей України, де найбільше батьків негативно ставляться до вакцинації – 21%. Це загальна тенденція для західних областей: 24% серед опитаних батьків у Львівській області та стільки ж у Рівненській повідомили, що ставляться до вакцинації «дуже негативно» чи «скоріше негативно». Водночас кількість позитивно налаштованих до вакцинації батьків в Івано-Франківській області, хоч і не значно, але збільшилась із 59% у 2016 році до 66% у 2017.

Саме в Івано-Франківській області найбільше батьків, порівняно з іншими регіонами країни, заявляли, що відмовлялися від обов’язкових щеплень для своєї дитини – 39% від усіх опитаних. У середньому ж по Україні від вакцинації відмовлялися 21% батьків, які мають власних дітей віком до 16 років та володіють інформацією про стан їхнього здоров’я.

Фінансова доступність медичної допомоги

В Івано-Франківській області найбільше покращилася фінансова доступність амбулаторної допомоги, за сприйняттям респондентів, порівняно з іншими регіонами країни: кожен десятий, або 10% опитаних вважають, що покращилась фінансова доступність медичної допомоги, яку надають сімейні лікарі чи дільничні терапевти, а 6% свідчили про покращення допомоги вузьких медичних спеціалістів. У середньому по Україні, відповідно, лише 2% та 1% вважають, що вище зазначені види медичної допомоги стали більш фінансово доступними.

Таким чином Івано-Франківщина увійшла до ТОП-4 областей, де амбулаторна та стаціонарна допомога виглядають найбільш фінансово доступними для громадян – лише 21% громадян відкладали свій візит до лікаря з фінансових причин. Найменш фінансово доступною є медична допомога в Черкаській (45%), Одеській (43%), Донецькій та Херсонській (41%) областях.

За результатами опитування, Івано-Франківська область – 5-та в рейтингу з найбільшими грошовими витратами громадян на ліки.  Середній розмір витрат на купівлю лікарських засобів за останні 30 днів для регіону склав 718 грн, що на 106 грн більше, порівняно з 2016 роком, а також на 148 грн більше, ніж у середньому по Україні (570 грн).

Ставлення до реформи охорони здоров’я

Дещо зменшилася кількість франківчан, які вважають, що реформа охорони здоров’я потрібна. Тепер частка таких людей складає 96%, порівняно з 99% у 2016 році. Проте цей показник лишається значно більшим за середній по Україні (84% українців вважають реформу потрібною).

У рази збільшилась кількість мешканців Франківщини, які вважають, що реформа відбувається: у 2017 році 36%, або майже кожен третій з опитаних сказав, що реформа проводиться. У 2016 році лише кожен 10-й ствердно відгукувався щодо цього ж питання. Загалом по Україні 23% респондентів бачать, що реформа відбувається.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 25.04.2018 22:55