ФРАНКІВСЬК. ЛЮДИ: Як Слава Хоменко з пилюки створює унікальних персонажів

news-image: ФРАНКІВСЬК. ЛЮДИ: Як Слава Хоменко з пилюки створює унікальних персонажів
«Бліц-Інфо» продовжує спецтему- «ФРАНКІВСЬК. ЛЮДИ». Тут розповідаємо про людей, що віддані своїй справі та роблять наше місто особливим.

Слава Хоменко - молодий художник з Івано-Франківська, який обожнює шукати щось незвичне у природі, а потім переносити це в реальний світ. Крім того, Славко мріє створити фантастичний фільм про духів природи, в якому оживить персонажів зі своїх картин.

Малювати хлопець почав ще змалку. З другого класу Хоменко «забивав» папери персонажами. Проте, років 5-6 тому зрозумів, що це трішки не те. До кожного героя у Славка є передісторія.

"Хтось просто бачить чоловічків, а насправді - це глибше.  Герой без анімації – не герой. Я вирішив знайти нові зачіпки для персонажів, які б відрізнялися від того, що зазвичай бачу по телевізорі. Я почав співпрацювати з природою: вода на шибі, калюжа, бруд, пилюка. Навіть на звичайному чорному будівельному целофані з пилюкою можна побачити щось цікаве. Це як двері до природи. Десь працює підсвідомість, десь думки інших людей, ми всі тісно пов’язані з навколишнім світом",- розповідає художник.

Крім того, Славко малює мурали у Франківську, та й не тільки. Це основний заробіток хлопця. 8 років тому він розмалював дитячо-юнацький клуб «Мрія» на вулиці Гната Хоткевича. Хоменко зауважує, що натхнення приходить до нього часто, особливо, коли він наодинці.

"Коли роблю розписи, то дуже багато часу проводжу сам. Я заглиблюсь у свою роботу і перестаю думати. Кожен пігмент має різний шлях добування, кожен колір виготовляється з інших речовин. Коли я змішую це все з акрилом, то на палітрі малюються картинки",- наголошує художник.

В Опришівцях хлопець планує намалювати ще один мурал. Ескізів вже є багато. Славко в роздумах, що саме б там вартувало зробили: нічний міст, поїзд чи пекарню, де чоловік розминає тісто, а з його рукавів сипляться істоти, звірі, зірки тощо. Це все ще думається.

Славко самоучка, вчився в звичайній школі, потім закінчив магістратуру в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника факультету образотворче мистецтво. Проте, близько місяця відвідував художній гурток.

"Якось дуже образився на вчительку з гуртка. Я тоді намалював панка-пірата з великим носом та дивним підборіддям. Але вона вирішила пояснити як будується лице людини, почала проводити паралелі, пояснювати, що ніс займає одну третю лиця і все в тому дусі. Сама все переправила, а потім глянула, скривилась і  сказала: «Славік, малюй»",- з посмішкою згадує Хоменко.

Це все через те, що малим Слава жив в Німеччині, де вагому частину дитинства провів за переглядом касет з мультфільмами, які записала мама. Єдине, всі вони були німецькою мовою.

«Я страшенно захоплювався цими мультиками, як хтось біжить, валиться печера, різні пригоди. Хотілось зрозуміти про що вони говорять, якось трішки навіть починав розуміти, але більше дивився на їхній вираз лиця. Тоді якраз, напевно, почалася фанатична любов до міміки персонажів. Я завжди героїв зображав з різною мімікою, для мене це основне. Ще малим впирався в те, що головне в героїв - це очі та вираз обличчя».

Світлина від Slavko Khomenko.

Також Хоменко робить мультиплікаційні фільми. Особливим попитом й досі користується «Рукавичка», яку часто транслювали на ОТБ «Галичина». Хлопець є прихильником того, що з дитиною треба спілкуватись по-особливому, не забуваючи про її почуття та тендітну наївну душу.

ак би створював мультики і був відомим. Однак, не тягнусь до цього. Зараз люди забивають голови дітям дурними мультфільмами. До прикладу «Свинка Пепа», такі мультфільми грубо проходяться по дитячій психології, а я прихильник того, щоб з маленькою дитиною говорити як з дорослою, але зі скидкою на те, що це все-таки дитина",- пояснює художник.

З дітьми Славко ладить вправно. Зокрема, проводить для них майстер-класи. Їх було близько п’яти: у Києві, Івано-Франківську та Молдові.

Хлопець пояснює як створюються персонажі, але діти самостійно втілюють власні фантазії.

"Страшенно хочу доносити тему, що птахи говорять між собою. Я вірю в такі речі, бо це очевидно, але багатьом людям потрібні докази. Мені з дітлахами весело та легко. З Молдови деякі пишуть досі",- розповідає художник.

Перша виставка робіт Славка відбулась, коли ще він вчився в вищому професійному училищі. Молодому таланту виділили весь поверх для власних доробків. Також просто неба на стометрівці проходила виставка персонажів, яка називалась «Бобро».

Опісля була виставка «Еліменталі» в фортечній галереї «Бастіон, де художник представив 24 роботи. Зараз хлопець планує зробити другу таку ж виставку, проте буде значно більше фотографій. Крім того, в доповнення увійдуть ляльки, які фігуруватимуть у майбутньому фільмі.

"Я фотографую все, що здасться мені цікавим, потім знаходжу персонажів, десь домальовую, а десь лишаю як є, в оригіналі. Інколи дивиться так цікаво, що шкода лізти до того. Бувало, що люди «затикували» пальцями мені картини. Це круто, кожен може побачити щось своє, зупинитись і подумати. А маленькі ляльки стоятимуть на підставках, щоб людина могла побачити персонажа на лише на картині, а й в об’ємі. Хочу, щоб народ зрозумів настільки природа влучно підкидає майже готових цікавих персонажів",- додає Хоменко.

Славко вже 5-6 років мріє зняти український фільм-фантастику. Стоп-моушн ляльки перенесуться в реальний світ до людей. У стрічці герой подорожуватиме в середину землі цікавим способом, проте не так, як писали в старих книжках, а лиця героїв будуть в 3D форматі.

"Я мрію про це вже дуже давно. Розкривати факти не хочу, але такого ще не бачили. Багато хто каже, що таке вже було, але ні! Головний герой цікавим чином попаде у землю. У тизері буде приблизно чотири персонажі, хоча у фільмі їх фігуруватиме більше. Вже зимою планую взятись за створення істот, ескізи яких у мене вже є",- розповідає Хоменко.

Головним досягненням художника є Дюнка. Помітив її Славко, коли сфотографував кришку з подряпиною. Ця подряпина - і є загадкова істотка. За словами хлопця, ця героїня віщує щось надзвичайне.

Це все Славко називає «Еліменталізм».

Еліменталі - духи природи, яких по міфології бачать діти. Находити щось, що натякає на живе – ось сутність цього процесу.

"Властивість людського розуму в елементарних збігах. Чули про парейдолію? При парейдолії незрозумілий зоровий образ сприймається як щось виразне, наприклад, постаті людей чи тварин в хмарах. В основі еліменталізму ключовим є знаходження духів чи істот",- ділиться хлопець.

Читайте Бліц-Інфо в FacebookTelegram та Twitter. Тільки найважливіші новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 14.08.2018 06:45