Франківська 114 бригада тактичної авіації відсяткувала День народження

news-image: Франківська 114 бригада тактичної авіації відсяткувала День народження
Вчора, 23 вересня в Івано-Франківьку відбулися урочистості з нагоди 77-ї річниці від дня створення 114 бригади тактичної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України ( в/ч А1349).

Про це йдеться на сторінці міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа у соцмережі Facebook.

"Я певен, що українська авіація може захистити наше небо", - зазначив очільник міста.

Довідково: Формування бригади припало на час, коли вже рік вирувала Друга світова війна. Одним з авіаційних полків, що були сформовані протягом 1940 – 1941 років і був 159 винищувальний авіаційний полк, правонаступником  якого згодом стала наша частина. 

За роки війни особовим складом полку було здійснено більше восьми з половиною тисяч бойових вильотів, знищено 387 літаків, 710 одиниць бойової техніки та озброєння. Практично протягом всієї війни основні бойові дії частина вела в районі тогочасного Ленінграда та у Прибалтиці у складі Східної оперативної групи. Одним з завдань полку було прикриття «дороги життя» до блокадного Ленінграду.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 16.12.1944 року “За зразкове виконання завдань командування в боях з німецькими загарбниками, за визволення острова Єзель та проявлену при цьому доблесть і мужність 159 винищувальний авіаційний Талліннський полк нагороджений орденом “Червоного Прапора”.

За час свого існування частина базувалась на аеродромах Ленінградської області, Білорусії, Естонії, Угорщини, Чернівецької та Львівської областей, Чехословаччини, і нарешті, з лютого 1991 року в Івано-Франківську.

Військова частина постійно виконує завдання по захисту повітряних кордонів України. Екіпажі та бойові розрахунки несуть бойове чергування у системі протиповітряної оборони держави. Неодноразово льотним складом були проведені практичні пуски керованих ракет на полігонах Міністерства оборони України з добрими та відмінними оцінками.

У ході реорганізації протягом 2002 – 2003 років полк було переформовано у авіаційну бригаду винищувальну. А з 25 лютого 2008 року  бригада перейменована у бригаду тактичної авіації повітряного командування «Захід» Повітряних Сил Збройних Сил України.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 24.09.2017 20:56