Франківські реставратори намагають розгадати загадку старовинних дверей

news-image: Франківські реставратори намагають розгадати загадку старовинних дверей
Що приховують старовинні двері? Цю загадку намагаються розгадати іванофранківські реставратори. До їхніх рух потрапили унікальні двері кінця XIX століття.

Коли майстри зняли верхній шар фарби, то подивувалися. Перед ними відкрився справжній шедевр столярського ремесла, пише ТРК Вежа.

Рами дверної кострукції оздоблені філігранною різьбою та витонченим гравіюванням. Майтри не ймуть віри, як можна було виконати таку делікатну роботу без сучасного устаткування.

Майсти вже розробили план реконструкції старих дверей. Кажуть, насампед будуть знімати форми вистапаючих елементів за допомогою ліпки. У такий спосіб спробують відновити втрачені елементи. На жаль, значна частина декору відсутня. Про це свідчать отвори поблизу замкової колодки. Аби побачити бодай стилістику виконання таких дверей, реставратори звернуться до архівних документів.

Вартість реставрацїі близько 50-ть тисяч гривень. Ці двері належать старому будинку по вулиці Грушевського, який є пам’яткою архітектури. До речі, його фасад також потребує ремонту.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 15.08.2017 08:01