Франківський психолог радить, як позбутися осінньої депресії


Холод на вулиці і вдома, дні стають коротшими, сонце з’являється все рідше. У таких умовах люди часто стають жертвами сезонної депресії.

Психолог Наталія Чаплинська зауважує, що кожна пора року має свої особливості у зміні настрою кожної людини. Осіння депресія - найпоширеніший прояв сезонної депресії, адже з приходом осені погіршується настрій, пропадає апетит та з’являються інші симптоми.

«Депресію найбільше помічають у осінній та весняний період. Це у першу чергу пов’язане зі зміною сезону та сонячним промінням. Адже на сонці виробляється так званий гормон щастя, тож люди почувають себе краще. Також більший світловий день дає можливість бути активнішим. Водночас восени – зменшується день, а також період людської активності», - зауважує Чаплинська.

За її словами, також депресії можуть виникати через певні особливості характеру, невміння комунікувати з іншими людьми, а також в результаті різноманітних конфліктів та особливостей виховання.

Щоб вберегтися від осінньої депресії психолог радить не зменшувати кількість часу на відпочинок. Окрім того, варто уникати мінорних та пригнічуючих речей, а у вечірній час – взагалі не дивитись новин. Замість їхнього перегляду краще піти прогулятись чи послухати гарну веселу музику.

«Негативна інформація має бути дозованою. Не можна безкінечно слухати погані новини. Потрібно включати свій внутрішній захист і вибирати період коли ми отримуватимемо таку інформацію», - зауважує Наталія Чаплинська.

Добре впливає на вихід з депресії фізична праця або заняття спортом. Також психолог радить знайти хобі. Вона додає, що потрібно включати позитивні речі, від яких людина отримує задоволення.

"Варто слідкувати за своїм харчуванням, адже не всі смаколики, які ми вживаємо підходять нашому організму. Для цього потрібно хоча б вивчити напрямки здорового харчування. Воно є досить простим та дешевим. Я б сказала, що це те, що колись в селі їли наші дідусі та бабусі. Також в раціон потрібно включити рибні продукти, адже в ньому є багато Омеги 3, а цей компонент впливає на укріплення серцево-судинної системи та уникнення депресивних речей», - зауважує психолог.