Хламідіоз – проблема, яка підстерігає кожного


Хламідіоз – одне з найпоширеніших захворювань, що передаються статевим шляхом і викликане специфічним збудником - Chlamydia trachomatis.

За статистичними даними, щороку реєструється близько 10 000 нових випадків зараження хламідіями. І далеко не всі хворі обстежуються на початкових стадіях. Найчастіше хламідіоз виявляють у осіб 17-35 років. Це зумовлено зростанням послуг сексуальної сфери і банальною необізнаністю в плані ведення статевого життя і контрацепції.

Що зумовлює тенденцію зростання випадків захворюваності на хламідіоз?

Однією з причин стрімкого розповсюдження хламідіозу є відсутність клінічних ознак на ранніх стадіях протікання хвороби. Є різні способи зараження, про які ви навіть не могли підозрювати. Основним звісно ж є статевий шлях, у тому числі і вагінальний, і оральний, і анальний секс. Чим більше статевих партнерів у вас було впродовж життя, тим вища ймовірність того, що у вас може бути хламідіоз. Проте, як не дивно, хламідіями можна заразитися навіть контактно: через предмети туалету чи брудну постіль.

Симптоми хламідіозу

Небезпека хламідіозу, як зазначалося вище, саме у безсимптомному перебігу захворювання. Проте, є перелік ознак, які допоможуть звернути увагу на проблему і своєчасно продіагностуватися у лікаря, а саме:

- гнійні виділення з піхви, що мають різкий неприємний запах;

- біль у сечівнику;

- свербіж;

- біль і неприємні відчуття внизу живота;

- легка слабкість;

- болючі місячні.

Загроза для вашого здоров’я

Хоча захворювання не здається вам настільки серйозною, проте її наслідки є дуже небезпечними. Хламідіоз може спричинити безліч ускладнень, від запальних захворювань органів малого тазу, так і до безпліддя у жінок і летального кінця. Хламідії можуть уражати не тільки сечостатеву систему, а й суглоби, органи зору, слуху, кишечник.

 Особливу небезпеку хламідіоз несе при вагітності, адже тоді відбувається зараження плаценти, що призводить до порушень і вад розвитку плода. В гіршому випадку можлива загроза викидня.

У чоловіків дане захворювання зазвичай проявляється хронічним простатитом. Справа у тому, що хламідії можуть впливати на стан і якість сперми, що у свою чергу викликає розвиток чоловічого безпліддя. Також поширеним ускладненням хламідіозу є кон’юктивіт.

Діагностика і лікування хламідіозу

Досить часто хламідіоз супроводжується супутніми інфекційними захворюваннями, такими як уреаплазмоз, трихомоноз, гонорея. Тому бажано пройти комплексне лабораторне обстеження, щоб нічого не пропустити.

Щоб виявити  хламідії використовують такі лабораторні методи:

  • Порлімеразна ланцюгова реакція (або ПЛР)
  • Імуноферментний аналіз (ІФА)
  • Культуральний метод (посів на хламідії) з визначенням чутливості до антібіотікiв;

Найголовнішим аспектом в лікуванні хламідіозу є раціональна антибіотикотерапія в залежності від того, гострий чи хронічний процес.

І, як би дивно це не звучало, але перед початком статевого життя з новим партнером все-таки бажано пройти обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом. Стосується це обох партнерів. І завжди (!) варто пам’ятати про контрацепцію, яка захистить не тільки від небажаної вагітності, а й від статевих інфекцій. І тоді ви можете бути переконані, що здорове сексуальне життя не принесе вам жодних побічних наслідків!

Марта Шкреметко

лікар-гінеколог МЦ «Оксфорд Медікал»

вул. Василіянок, 1

тел.: (050) 3 777 299; (067) 3 777 299

На правах реклами