Мешканців Івано-Франківська кличуть на Науковий пікнік


У суботу, 7 травня, з 12:00 до 17:00, на площі Ринок, у рамках святкування Дня міста та з метою популяризації науки, вперше відбудеться науково-популярний захід – «Науковий пікнік в Івано-Франківську».

Наукові пікніки – це демонстраційні інтерактивні експерименти для всіх бажаючих долучитися до таємниць науки. При цьому науково-просвітницька робота поєднується із грою та навчанням. Наукові пікніки постійно проводяться у Європейських містах з метою популяризації наукових знань та залучення молоді до творчої наукової роботи.

До участі у пікніку будуть залучені науковці, аспіранти та студенти фізики, хіміки, біологи, біохіміки та математики.

Зокрема, особливістю цього заходу буде те, що, окрім фахівців природничих спеціальностей, звичних для наукових пікніків, свої майстер-класи продемонструють митці та журналісти.

Відвідувачі святкового дійства зможуть не лише побачити ефектні демонстрації, але й самі взяти участь у їх створенні, пройти навчання по професійній  фото- та відео-майстерності, самостійно виготовити різьблені речі і фотоелементи із підручних матеріалів.

Активні мешканці зможуть висловити своє бачення розвитку рідного міста в інтерв’ю молодим журналістам Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

 

До уваги гостей Свята будуть представлені:

 

  • Досліди з фізики та інформаційних технологій: виготовлення своїми руками сонячних генераторів, перетворення тепла в електрику (для зарядки мобільних), робото-технічні моделі, та ін.
  • Досліди з хімії: серія дослідів з хімічними реактивами; визначення якості навколишнього повітря (з можливістю визначення якості відпрацьованих газів автомобілів поблизу); імітації вогню, порізів, тощо.
  • Досліди з біології: експерименти на екологічну тематику (вплив вуглекислого газу на навколишню температуру, дихання дріжджів, дихання людини і вуглекислий газ) та ін.
  • Біохімія і здоровя: можливість побачити свою ДНК, як функціонує клітина, старих, хворих на ожиріння і хворобу Паркінсона плодових мушок, трансгенні лабораторні організми.
  • Цікава журналістика: фотомайстерність (майстер-клас), відеозапис та анкетування, лист для прикарпатських журналістів, «відкритий мікрофон» для міста.
  • Майстер-клас: мистецтво, різьба по дереву.
  • Інноваційні розробки студентів університету.

Активних учасників експериментів, а особливо, дітей, чекають цікаві подарунки!