Міст серед лісу та єдина в Україні канатна установка: Як живе Вигодський лісгосп

news-image: Міст серед лісу та єдина в Україні канатна установка: Як живе Вигодський лісгосп
ДП «Вигодське лісове господарство» збудоване міст через річку Мізунку. Востаннє на цьому місці був міст у 1969 році. Його знищила повінь. Опісля залишки моста забрали, а людям довелося переходити ріку вбрід.

Так тривало до недавнього часу. Поки лісівники Вигодського лісгоспу власним коштом не збудували нову транспортну артерію, інфомрує Бліц-Інфо з посиланням на Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Будівництво моста обійшлося лісогосподарському підприємству у 2 600 000 гривень. Сьогодні міст дає можливість лісівникам освоювати сухостій у Бистрівському лісництві, а українцям щороку на горі Яворина вшановувати пам’ять героїв старшинської школи УПА «Олені» та провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника (Роберта).

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар оглянув пункт контролю за перевезенням лісопродукції у Бистрівському лісництві.

«Завдяки онлайн-трансляції ми знаємо хто знаходиться у наших лісових масивах. Біля пункту контролю є відеоспостереження за лісовою автомобільною дорогою та вузькоколійкою. В режимі онлайн у конторі лісгоспу можна вести облік транспорту, який заїжджає на територію лісового масиву, у якому, до речі, знаходиться 5 лісництв. Також це місце відвідує дуже багато туристів, яким до вподоби рекреаційне місце, облаштоване лісівниками нашого підприємства. Відеонагляд також використовується лісівниками з метою боротьби з браконьєрами і людьми, які шкодять природі», - розповів директор Вигодського лісгоспу Олександ Матусевич.

Поблизу пункту лісівники облаштували стоянку для транспорту. Залишивши авто на стоянці, мандрівники еко-стежкою можуть пройти до лісового масиву та рекреаційної зони.

Також у лісництві Володимир Бондар мав можливість ознайомитися з роботою повітряно-трелювальної установки фірми «Тайфун». Установка була придбана 10 років тому на замовлення Івано-Франківського обласного управління. Всього таких технічних споруд в Україні є три. Але працює з них лише одна – у Вигоді.

«Повітряно-трелювальна установка фірми «Тайфун» дуже мобільна, її можна швидко привести в робочий стан і використовувати як для трелювання деревини зверху вниз, так і знизу вгору. Крім великої кількості позитивних якостей, її використання ще й не завдає шкоди навколишньому середовищу, не знищує ґрунт і зберігає підріст, тобто дозволяє впроваджувати нові природозберігаючі технології спуску деревини з гір», - розповів начальник управління Руслан Осташук.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 11.10.2018 07:01