На Богородчанщині пенсіонерка врятувала і прихистила сотню котів і собак

news-image: На Богородчанщині пенсіонерка врятувала і прихистила сотню котів і собак
Тамара Дашкевич підбирає котів і собак, яких люди покинули напризволяще – калік, хворих і малих. Має їх вже близько сотні, але відмовити у допомозі не може. Одних підкидають у коробках і мішках, інших підбирає сама чи приносять вихованці дитбудинку.

Часто тварини потрапляють до неї у важкому стані – виснажені, хворі і покалічені. Кількох виходила, хоча ветеринари казали, що тварина не виживе, пише Репортер

“Вони всі пережили багато, – розповідає Тамара. – Я ніколи не думала, що перестану думати про майбутнє і відкладати на “чорний” день. З ними живу лише нинішнім днем, бо не знаю, чи матиму, що дати їм їсти завтра”.

Жінка опікується тваринами вже більше 10 років. Каже, що має 25 псів, решта – коти. Вони – її любов і сенс життя. У кожного є ім’я.

“Я не називаю котів Мурчиками, – каже Тамара Дашкевич. – Довго до них приглядаюся, поки підберу ім’я і дивлюся, чи воно підійде. Цей хлопчик ще без імені.  У нього порушена координація, видно вдарили його сильно. Це дівчинка Поля. Вона новенька. Це Джейн. Вона дуже самостійна – любить самотність і чотири стіни. Думаю, що вона із міста. А це Крокус – жив на смітнику, як забрала його, він був дуже важкий. Він такий смішний і довгий як крокус…”

Розповідає, що тварин любила завжди, та мама не дозволяла заводити домашніх улюбленців…

Тварин лікує і утримує сама. Заробляє приватними заняттями з англійської. Раніше про допомогу не зверталася.

“Восени Тамара підібрала хворого кота, який заразив всіх, – розповідає волонтерка, працівниця ПАТ “Прикарпаттяобленерго” Ірина Паливода. – Тоді Тамара звернулася до Дому Сірка за допомогою. Їй просто не не вистачало грошей на лікування. Вона попросила Дім Сірка забрати кілька собак”.

Наразі жінці з кормом і медикаментами допомагають небайдужі працівники “Обленерго”. В одній з кімнат будинку облаштували операційну. Ветеринар з Франківська приїжджає, щоб стерилізувати тварин. Тамара стверджує, що нині 80% тварин – стерилізовані. Решту потрібно стерилізувати до весни…

Є і частина хворих котів, які ізольовані в окремій кімнаті.

“Проблема в тому, що про Тамару ніхто не знає і не допомагає окрім того, що ми на роботі зберемо – на корм і ветеринара, – додає Ірина. – Вже втретє привозимо ветеринара для стерилізації. Ліки дорогі. По двоє котенят я забираю додому – лікую і прилаштовую. Але це не вихід”.

Охочі допомогти Тамарі з кормом чи прихистити тварин можуть звертатися до Ірини за тел. 050 379 11 44


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 15.01.2017 07:00
загрузка...