На Долинщині стартував фестиваль патріотичної пісні «Яворина-2018»

news-image: На Долинщині стартував фестиваль патріотичної пісні «Яворина-2018»
Сьогодні, 14 липня, в урочищі Розтока поблизу села Липа Витвицької ОТГ Долинського району розпочався фестиваль «Яворина-2018».

Традиційно, у липні сюди з'їжджаються люди з цілої України, щоб  вшанувати пам'ять героїв старшинської школи УПА «Олені» та провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника (Роберта).

Як відомо, у жовтні 1944 року старшинська школа УПА «Олені» розташувалася поблизу гори Яворина. Та незадовго в нерівному бою тут загинув весь штаб старшинської школи разом із охороною.

Неподалік від місця трагедії, дещо пізніше, 31 жовтня 1946 р. загинув крайовий провідник Організації Українських Націоналістів (ОУН) Ярослав Мельник «Роберт».

У 1983 році група патріотів відшукала цвинтар, а в 1991 році там збудували капличку та відновили хрести. Місцеві жителі називають це місце цвинтарем Поля.

Голова обласної організації ВО «Свобода» в Івано-Франківській обласній раді Михайло Королик зауважив, що цьогоріч сотні українців зійшлися на славетній землі, аби відчути подих історії та вшанувати пам’ять національних героїв УПА.

"Ми всі повинні пам’ятати українську історію та віддавати велику шану героям, які віддали життя за незалежну Україну. вважаю, що сьогодні як ніколи це актуально, бо з кожним роком наші сусіди починають нам розповідати, хто наші герої, чи святкувати нам наші свята і вшановувати наших героїв. Якщо ми відмовимось від своєї історії, то втратимо державу", - переконаний Михайло Королик.

Протягом двох днів тут змагатимуться у волейболі, шахах, перетягуванні канату. Також пройдуть богатирські ігри, фестиваль патріотичної пісні, запалення повстанської ватри та віче, приурочене вшануванню пам’яті легендарного Ярослава Мельника.

Лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок зауважив, що патріотичних фестивалів в Україні стає все більше.

"І це дуже тішить, адже говорить про те, що нація пам'ятає своїх героїв. І цих героїв, які загинули тут, на Яворині. Ми повинні передавати цю історію й нашим дітям. Тим більше, коли ця історія в часи совєцкої окупації замовчувалась. Хоча, раніше нам було потрібно з року в рік доводити, що УПА, ОУН воювали проти окупантів за Україну, розвіювати всі совєцкі міфи. Тепер ж ми бачимо, що нам також доводиться боротися за правду й за межами країни. До прикладу, кілька днів назад Президент Польщі Анджей Дуда поставив ультиматум українській владі, що співпраця між нашими країнами буде можлива тільки після того, як ми почнемо в Україні процес дегероїзації УПА. Це взагалі нечуване нахабство, що українцям починають вказувати, кого можна називати героями і кого ми маємо вшановувати. Ми хіба вказуємо полякам, як їм вшановувати Пілсуцького, який знищував українців? Це є їхня історія, їхня справа. Але такі ультиматуми неприпустимі. Ми також бачимо заяви угорської влади. В тому числі, й у частині української історії, мови, культури, освіти. Ми бачимо подібні заяви зі сторони Румунії. Але чому це відбувається саме зараз? Бо теперішня влада слабка. Не Україна погана, і не її історія. А наша влада не зацікавлена в розвитку національних пріоритетів, національних інтересів. Для них інші цінності важливі. І тому сусіди починають атакувати. Але ми маємо відстоювати своє", - впевнений Тягнибок.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 14.07.2018 21:31