На Франківщині розпочали розслідування через передачу храму УПЦ (МП) громаді УПЦ КП

news-image: На Франківщині розпочали розслідування через передачу храму УПЦ (МП) громаді УПЦ КП
У селі Старий Гвіздець Івано-Франківської області депутати сільради незаконно передали храм релігійної громади УПЦ (МП) у власність УПЦ КП.

У поліції розпочали досудове розслідування за ч. 1, ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем), повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (Московського патріархату) з посиланням на Юридичний відділ Івано-Франківської єпархії.

"9 лютого 2018 року депутати Старогвіздецької сільради під час чергової сесії проголосували за те, щоб релігійна громада УПЦ КП отримала у власність раніше відібраний у громади Української Православної Церкви храм на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Ще одне з прийнятих депутатами рішень дозволило прихильникам УПЦ КП виготовити свідоцтво про право на власність, хоча такі свідоцтва вже не видаються з 1 січня 2016 року. Голова сільради Михайло Дяків неодноразово стверджував, що «храм є власністю села». Водночас в Івано-Франківській ОДА повідомили, що храм належить державі, а не територіальній громаді. Тому питання щодо володіння та використання храму повинні вирішуватися Івано-Франківською облдержадміністрацією. 1 серпня Івано-Франківський відділ поліції розпочав досудове розслідування за ч. 1, ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем) у зв’язку з передачею храму Успіння Богородиці села Старий Гвіздець у власність «Київського патріархату». Дії голови сільради, у разі виявлення у них правопорушень, можуть призвести до позбавлення волі строком від шести місяців до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років", - йдеться на сайті архієпархії.

Як відомо, 15 жовтня минулого року, на зборах релігійної громади Храму Успінння Пресвятої Богородиці села Старий Гвіздець абсолютною більшістю голосів було вирішено вийти з Московського Патріархату і приєднатись до Коломийської Єпархії УПЦ Київського Патріархату. Також перед зборами було проведено письмове опитування серед мешканців села, де понад 400 осіб підпримало перехід громади до Київського Патріархату. Проти – тільки 4 особи.

До теми: У прикарпатському селі вперше провели літургію українською мовою


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 20.08.2018 08:22
загрузка...