На Прикарпатті буде перший в Україні індустріальний парк


15 квітня Долина увійшла в п’ятірку міст України (Львів, Славута Хмельницької обл.., Коростень Житомирської обл., Кременчук Полтавської обл..), де офіційно зареєстрували перші в нашій державі індустріальні парки.

Яким чином це вплине на Прикарпаття, дізнався кореспондент «Бліц-Інфо».

Перш за все, варто уточнити, чому внесли до реєстру заявки саме цих п’яти міст. Насправді на кінець 2013 року в Держінвестпроекті України обліковувалося 10 таких заявок, але процедура погодження всієї необхідної документації досить складна, тому наразі впоралися не всі.

Індустріальні парки покликані залучити інвесторів. А суттєва державна підтримка та інженерно-технічна інфраструктура відіграють роль основного стимулу.

Як переконаний директор департаменту інвестиційної політики та регіонального розвитку Держінвестпроекту Василь Федюк, за 5-7 років, завдяки мережі таких парків, Україна зможе залучити близько 8-10 млрд. дол. інвестицій і створити 80 тис. нових робочих місць.

Хто не знає, індустріальний парк – це спеціально відведена земельна ділянка для промислового виробництва, де для учасників діють певні пільги і державна допомога: спрощений порядок надання земельних ділянок, можливість бюджетного фінансування на безповоротній основі, звільнення від певних мит.

Для прикладу, в Івано-Франківську прототипом індустріального парку є Хриплинська промислово-інвестиційна зона, щоправда без відповідного статусу, який дає вищезгадані преференції.

Обов’язковою умовою є те, що площа земельної ділянки має становити не менше 15 га та не більше 700 га, а строк, на який створюється індустріальний парк, – щонайменше 30 років.

Інвесторів, себто учасників парку, відбирає керуюча компанія, яку в свою чергу призначає ініціатор створення парку. Після укладення договору інвестор може розпочинати свою діяльність. Ініціаторами можуть виступати як органи влади, так і юридичні або фізичні особи, що є власниками земельної ділянки.

Індустріальний парк «Долина», який 15 квітня став першим в Україні, розділять на вісім ділянок загальною площею 29,9 га. Тут планують створити до 2000 робочих місць. Основні галузі: деревообробна, легка, приладобудівна, автомобілебудівна.

Крім парку «Долина» йде робота над створенням індустріальних парків «Коломия» та «Калуш». Також тривають дослідження щодо створення індустріального парку в Бурштині. Ці території є перспективними через їхнє вигідне транспортно-логістичне значення.

«Зараз вирішуються певні технічні питання, пов’язані з інженерною інфраструктурою, відведенням земельних ділянок, – каже директор державної бюджетної установи «Івано-Франківський регіональний центр з інвестицій та розвитку» Федорович Оксана. – Потім міська рада повинна затвердити умови конкурсу на відбір керуючої компанії, що здійснюватиме обслуговування інвесторів (оформлення оренди, юридичний і бухгалтерський супроводи, дозвільно-погоджувальна документація). Наразі розробляються конкурсні умови, а сам конкурс планується провести наприкінці весни або ж на початку літа. До речі, один претендент уже є – КП «Долина Інвест». Окрім цього також триває пошук можливих інвесторів-учасників індустріального парку».