На Прикарпатті делегація з Хорватії відвідала могили своїх солдатів

news-image: На Прикарпатті делегація з Хорватії відвідала могили своїх солдатів
Сьогодні Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Томіслав Відошевіч з представниками Асоціації хорватських ветеранів Вітчизняної війни, науковці з Загребського університету та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника прибули у село Глибівка, Богородчанського району.

Делегація відвідала могили загиблих хорватських солдат під час Першої світової війни, які поховані у цьому селі на кладовищі біля української греко-католицької церкви Святого Миколая Чудотворця. Її гостинно зустріли представники влади та громадськості Богородчанського району і спільно пом’янули полеглих. Про це повідомляє прес-служба ОДА.

У зв’язку із цьогорічним відзначенням 100-річчя завершення Першої Світової війни мотоклуб  Асоціації хорватських ветеранів зініціював відвідати місця поховання своїх співвітчизників на території Буковини, Закарпаття, Галичини, Волині та Одеси. Науковці досліджували місця, де вояки постраждали, а також, де збереглися встановлені їм пам'ятні знаки на території України. Унікальність села Глибівка, у контексті цього візиту, полягає в тому, що на цвинтарі біля церкви Святого Миколая Чудотворця збереглися впорядковані могили цих воїнів.

Звертаючись до громадськості, Томіслав Відошевіч висловив підтримку Україні на її європейському шляху та побажав нам миру.

«Без миру немає розвитку. Ми повинні не забувати тих, хто постраждав у війнах та підтримувати мир на землі. Хорватія виступає за територіальну цілісність та суверенітет України. На рівні двох урядів сформована робоча група, яка займається передачою нашого досвіду з процесу мирної реінтеграції окупованих територій і власне встановлення та відновлення мирного життя» - наголосив Посол Республіки Хорватія.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 20.06.2018 21:56