На Прикарпаття завітала делегація художників з Китаю

news-image: На Прикарпаття завітала делегація художників з Китаю
Прикарпатський університет відвідала делегація художників із Китайської Народної Республіки, яку очолив видатний художником, ректор Центральної Академії образотворчого мистецтва в м. Пекін Фан Ді Анем.

У рамках візиту учасники делегації побували у Навчально-науковому інституті мистецтв університету, де поспілкувалися із викладачами, ознайомилися з навчальними аудиторіями та завітали в аудиторію-музей, де експонуються кращі роботи студентів. Неабияку цікавість у гостей викликали твори  живопису та графіки.

Під час візиту Фан Ді Ань та представники делегації відвідали виставку робіт викладачів та студентів кафедри методики викладання образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв, яка експонується у фойє залу «Арена-центр». Китайські гості мали можливість побачити вироби із різних видів декоративно-прикладного мистецтва (художня обробка металу та ювелірне мистецтво, художня обробка дерева, художня кераміка, вишивка, ткацтво, батик, художня обробка шкіри, лозоплетіння, сакральне мистецтво), художні вироби різного характеру та призначення (тематичні панно та об’ємно-просторові композиції для інтер’єру, моделі одягу з тканин та шкіри, а також різноманітні аксесуари). Взяли участь у майстер-класах із ткацтва та обробки шкіри.

За участю іноземних гостей у сел. Ворохта відбувся міжнародний пленер. Своє захоплення неповторною красою Карпат, гірськими краєвидами китайські художники відобразили у власних роботах. Як зазначив ректор Центральної Академії Фан Ді Ань, він з великим захопленням писав свою картину про Карпати.

«Для мене, як для художника, Карпати стали місцем, яке надихнуло мене на творчість», - сказав Фан Ді Ань.  

 Також учасники делегації побували на навчально-методичній базі Прикарпатського національного університету, яка знаходиться в смт. Ворохта. Ректор університету Ігор Цепенда та ректор Центральної Академії Фан Ді Ань обговорили питання створення Міжнародного центру пленерного живопису на базі вже існуючого мистецького університетського осередку. 

 Делегація Китайської Народної Республіки побувала також в спортивно-оздоровчому комплексі «Смерічка» у с.Микуличин Яремчанської міськради. Гості ознайомилися із роботою відпочинкового закладу та умовами, в яких перебувають на оздоровленні діти із різних куточків України. Також Ігор Цепенда презентував міжнародний науковий проект із відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на г. Піп Іван, який реалізується спільно з Варшавським університетом.  Під час розмови керівники обох університетів підкреслили важливість розвитку двосторонньої співпраці в освітньому та культурному напрямках.  


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 18.08.2017 23:05