Надзвичайник розповів, чи відселятимуть мешканців будинку, де руйнується сходова

news-image: Надзвичайник розповів, чи відселятимуть мешканців будинку, де руйнується сходова
Вчора, 14 січня близько 23-ї до франківських рятувальників надійшло повідомлення про можливий обвал сходової клітки у триповерховому будинку на вулиці Січових Стрільців.

Як розповів кореспонденту Бліц-Інфо начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Влізло, на місце одразу ж виїхали рятувальники, поліція, "Муніципальна варта", медики.

"Ми прибули одразу та були готові евакуйовувати людей. На щастя, ситуація виявилась не такою загрозливою, як повідомили мешканці. Тріщини з'явились на сходовій не вчора, а набагато раніше. Вони доволі глибокі, подеку відпали великі частини штукатурки, але наразі будинок не має статусу аварійного. Слід додати, що ця будівля має 120 років та є пам'яткою архітектури.Мешканці кажуть, що раніше вже звертались до виконкому щодо ремонту будівлі. Наразі це діючий житловий будинок, але більшість приміщень винаймають під офіси", - пояснює посадовець

За словами Влізла, вночі було проведено візуальні обстеження. Втім, вони не показують в якому реально стані будинок.

"Були там до третьої  ночі, все оглянули, походили тими сходами. Але реальні обстеження мають зробити фахівці, які скажуть у якому стані фундамент, наскільки глибокі тріщини та чи є загроза обвалу. Тому є вже відповідне доручення. І тільки після цього збереться комісія, яка буде вирішувати, які роботи проводити, аби запобігти подальшому руйнуванню будівлі", - роз'яснює керівник управління з питань надзвичайних ситуацій МВК.

Як зауважив Ігор Влізло, наразі сходи з першого до третього поверху перекрили. Виходити з будівлі мешканці будуть через аварійний вихід, який відкрили вночі.

"Загрози життю людей наразі немає. Загалом така проблема є в більшості старого житлового фонду міста. Треба піднімати питання щодо відновлення та реставрації пам'яток  архітектури", - зазначає надзвичайник.

Фото з обстеження будинку минулої ночі виклали в мережі працівникики Муніципальної варти.

"НС по вул. Січових Стрільців, 16. Обвал частини конструкції сходин, водночас з'явилась тріщина несучої стіни будинку, яка впродовж години помітно збільшилась. ДСНС забезпечило евакуаційний вихід жильцям, на місці якого, чомусь, влаштували офісне приміщення. Чергуємо на місці події на випадок погіршення ситуації та забезпечуємо охорону", - написав Andrzej Kijowski​

Читайте Бліц-Інфо в Telegram. Тільки найважливіші новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 15.01.2018 11:25
загрузка...