Не всі ветерани готові до роботи психологічно: У Франківську обговорили проблеми атовців

news-image: Не всі ветерани готові до роботи психологічно: У Франківську обговорили проблеми атовців
Сьогодні, 22 серпня в Івано-Франківську провели тренінг "Особливості психологічної адаптації, реабілітації учасників бойових дій. Трудові права і можливості для учасників бойових дій: реалії, потреби, діяльність".

Учасники тренінгу обговорили три важливі аспекти з якими стикаються ветерани бойових дій: реабілітація, навчання і працевлаштування.

І якщо у питаннях навчання учасників АТО та здобуття ними другої освіти вже напрацьовані певні кроки, які відзначають і самі воїни, то в питаннях працевлаштування і реабілітації роботи дуже багато.  Адже після отримання освіти воїнів потрібно працевлаштувати і повернути до мирного життя.

Як зауважила під час тренінгу психолог і волонтер Наталя Чаплинська, навчання, працевлаштування і реабілітація бійця має бути в одному комплексі.

«Війна змінює людину не тільки психологічно, але й дає можливість задуматись над зміною свого життя. Багато бійців після повернення змінюють роботу, друзів, деякі залишають сім’ю. І суспільство і родина мають розуміти, що боєць повертаються інший. Тому і суспільству і самим бійцям потрібно готуватися до зустрічі один з одним, до відчуття відповідальності. Адже боєць повернувшись додому бачить інший спосіб життя ніж на війні і це вже може викликати певне обурення. Виникають конфліктні ситуації через нерозуміння того, що відбувається в суспільстві, нерозуміння себе. Бійці проявляють агресію і люди відповідають тим же», - пояснює Чаплинська.

Одним з найкращих способів відволіктись від думок про фронт і повернутись до мирного життя на думку самих же атовців є праця. Проте, під час тренінгу воїни поскаржились на нерозуміння і бюрократизм з якими вони стикаються у Службі зайнятості.

«Я став на облік ще два місці тому, проте досі не отримую виплати по безробіттю. Окрім того вони навіть не перевіряють на яку роботу нас посилають. Роботодавці пропонують мені зарплату в конвертах, але я хочу працювати прозоро. Окрім того замість тренінгів нам кажуть тільки підписатись. Як я можу знайти роботу і годувати сім’ю?», - обурився учасник АТО Максим.

На це представник служби зайнятості Людмила Сірко пояснила, що ситуації бувають рзні, і якщо щось таке стається то потрібно скаржитись керівництву. Проте, за її словами, у Службі зайнятості можуть запропонувати бійцям багато можливостей для працевлаштування і відкриття власної справи.

«Обмежень перебування на обліку для учасників АТО немає. Вони можуть отримати одноразову виплату на початок власної справи. Ми направляємо особу на консультацію до спеціаліста, який радить яку справу краще започаткувати, щоб вона була успішною, проводимо відповідне навчання. Опісля з готовим бізнес-планом людина потрапляє на комісію, яка вирішує чи надавати цю виплату. Ще одна можливість - професійне навчання, щоб здобути іншу професію. Також бійці не залежно від віку можуть отримати ваучер для підтримки конкурентоспроможності на ринку праці. Йдеться про виплату 16 тисяч для навчання на нову спеціальність чи підвищення кваліфікації», - розповіла чиновниця.

Що ж стосується скарг бійців, то Людмила Сірко пояснює, що не всі атовці, які приходять до них, готові до працевлаштування психологічно. В той же час вона визнає, що і працівники не завжди знають, як говорити з воїнами. Окрім того високе грошове забезпечення в АТО не дозволяє запропонувати підходящу роботу за рівнем зарплати і за освітою.

«Зараз у нас є  1 270 актуальних вакансій: комерційний чи торговельний агент, водії, вантажники, в’язальник джгутів, кухонні робітники, дорожні робітники, касири, менеджери та інші. Проте тільки 203 атовців вдалося працевлаштувати, ще 510 на обліку», - прозвітувала представниця Служби зайнятості.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 22.08.2017 16:48
загрузка...