Олександр Сич: Карпатська Україна відіграла важливу роль в українському державотворенню ХХ століття

news-image: Олександр Сич: Карпатська Україна відіграла важливу роль в українському державотворенню ХХ століття
Голова обласної ради Олександр Сич спільно зі своїм першим заступником Василем Гладієм та заступником Сергієм Басарабом взяли участь у заходах на відзначення 79-ї річниці проголошення Карпатської України, який відбувся на Красному полі поблизу м. Хуст на Закарпатті.

Спільно з головами Закарпатської, Львівської та Полтавської обласних рад вони поклали квіти до підніжжя символічного хреста, який встановлений на місці бою, що відбувся у 15 березня 1939 року між підрозділами Карпатської України та Угорщини, йдеться на сайті облради.

Вітаючи учасників мітингу від імені Прикарпаття голова обласної ради Олександр Сич наголосив, що Карпатська Україна зробила вагомий внесок в українське державотворення.

"Сторінка історії Карпатської України стоїть поряд з іншими формами державотворення – ЗУНР, УНР, відновленої держави у Львові в 1941 році. Переконаний, якби не ці зусилля українського державотворення, невідомо, чи постала б Українська держава після розпаду СРСР. А якщо б постала, чи набула б вона тих зовнішніх українських форм, які вона має і сьогодні ми докладаємо зусиль, аби наповнити її українським змістом", - зауважив керівник депутатського корпусу.

Олександр Сич також додав, що історія Карпатської України дає нинішнім учасникам українського державотворення важливі уроки.

"По-перше, Карпатська Україна перебувала у складі Чехословаччини і хоч на той час це була найбільш демократична держава Європи, у ній українці були людьми другого сорту. До останнього моменту свого існування ця держава не виконувала своїх міжнародних зобов’язань, щоб надати повноцінну автономію Карпатській Україні. З цього виходить, що тільки у власній державі українець може почувати себе вільно і гідно, бо будь-яка чужа країна буде йому мачухою. По-друге, тільки народившись Карпатська Україна загинула. Ми повинні бути сильними, аби ніколи не піддавати ризику свою землю. Щоб бути сильними треба навести порядок у власній державі, треба нарощувати свою економічну і військову потужність, щоб не повторювалося ситуація 1939 року, коли долю Карпатської України вирішували у чужих державах і чужих столицях. Аби сьогодні у цей складний для нас час нашу долю не вирішували ні в Москві, на в Брюсселі, ані в Вашингтоні, але тільки у Києві", - підкреслив голова обласної ради.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 16.03.2018 12:29