Понад 1200 найманих осіб офіційно працевлаштовано на Прикарпатті


У січні-серпні 2016 року документальними перевірками, в тому числі спільно з іншими контролюючими органами, з питань виявлення фактів ухилень від оподаткування різного виду виплат, заробітної плати, видачі її за рахунок “тіньових” коштів (виплати заробітної плати у “конвертах”, ведення подвійної бухгалтерії, тощо) охоплено 18 юридичних осіб та 20 фізичних осіб-підприємців.

Про це повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

Перевірками донараховано 3008,1 тис. грн., в т. ч. 2238,1 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Із загальної суми узгоджених донарахованих сум 746,2 тис. грн. надійшло до бюджету. При цьому, у 2 випадках встановлено факти виплати коштів без нарахування та утримання єдиного внеску, у 12 випадках - заниження бази нарахування єдиного внеску, у 18 випадках - виплати інших видів доходів без утримання та перерахування до бюджету ПДФО та у 11 випадках - утримання, але неперерахування сум ПДФО до бюджету.

З метою забезпечення усунення порушень чинного трудового законодавства України, легалізації заробітної плати та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, у січні-серпні 2016 року спільно з іншими контролюючими органами проводились перевірки з питань дотримання фізичними особами - підприємцями та юридичними особами вимог законодавства при використанні у своїй діяльності праці найманих осіб. Так, за результатами вжитих заходів залучено до оформлення належним чином трудових відносин 1219 громадян, 128 фізичних осіб зареєструвались суб'єктами підприємницької діяльності.

Податківці звертають увагу суб’єктів господарювання на посилену відповідальність за порушення норм трудового законодавства. Зокрема, у разі допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення робітника на неповний робочий час, у разі якщо він фактично працює повний робочий час, або якщо виплати здійснюються без нарахування й сплати єдиного внеску та податку на доходи фізичних осіб до роботодавців застосовуються штрафні санкції у розмірі 30 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Посилено й адміністративну відповідальність посадових осіб суб’єктів господарської діяльності. Зокрема, згідно нової редакції статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення посадові особи (юридичні та фізичні особи-підприємці), які використовують найману працю, караються штрафом від 500 до 1000 н.м.д.г. (від 8500 до 17000 грн.) у разі порушення норм трудового законодавства. Кожне повторне порушення протягом року тягне за собою штрафну санкцію у розмірі 1000-2000 н.м.д.г. (від 17000 до 34000 грн.).