Понад 20 тисяч прикарпатців прийшли з проханням до "безвідмовного святого"

news-image: Понад 20 тисяч прикарпатців прийшли з проханням до "безвідмовного святого"
«Безвідмовний святий» - саме так називають отці-василіяни святого мученика Партенія, мощі якого з 12 серпня перебували в храмі Царя Христа, що в Івано-Франківську.

Як розповів настоятель монастиря отець Йосафат Хаймик, до святої реліквії за тиждень приступило більш як 20 тисяч вірян.

Протягом нетривалого періоду отці і вірні мали чудову нагоду молитися біля мощей святого за молодь, духовенство, представників влади, медпрацівників, підприємців, працівників засобів масової інформації, за військових, а також працівників культури, пише прес-служба архієпархії УГКЦ.

А у суботу, 19 серпня, на свято Преображення Господнього, вклонитися мощам прибув і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин. Архієрей відслужив молебень до св. Партенія та звернувся до вірян з проповіддю.

У своєму духовному слові Владика навчав, що святі є для нас дуже хорошою нагодою, щоб врятувати власні душі, позаяк вони є не тільки прикладом для наслідування, але й тими, хто завше молиться за спасіння за тих, хто їх про це просить. Проповідник зазначив, що доля святого Партенія, могла б скластись кардинально по-іншому, якщо б чоловік просто вклонився божкам, яких почитало тогочасне суспільство. Натомість святий волів радше померти, аніж знайти собі іншого бога, крім Ісуса Христа Господа нашого.

«Нехай приклад героїчної самопожертви цього святого буде для нас заохотою поступати по-християнськи в кожну мить нашого життя», - заохотив Владика, зазначаючи, що усі ми покликані до святості, досягти якої нам допомагають, власне, ті, хто вже святі.

Після молитви священнослужителі та чисельно присутні віряни винесли мощі св. мученика з храму та, обійшовши довкола святиню, помістили їх до спеціального авто, яке повезе нетлінні останки свято прямісінько до його «дому» - м. Жовкви.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 20.08.2017 10:27