Прикарпатців просять бути обережними з вогнем під час відпочинку на природі


Теплі літні дні сприяють відпочинку на природі. Більшість громадян виїздить за місто: на дачу, до води, у ліс.

На жаль, на відпочинку люди забувають про правила поведінки в лісі, спричиняючи пожежі.

На території України спостерігається підвищення температурних показників та спекотна погода. Випалювання сухостою, необережне поводження з вогнем, непогашений сірник, недопалок у цей період можуть стати причиною масштабних лісових та торф’яних пожеж.

Спалювання сухої трави та пожежі, спричинені безконтрольністю цього процесу, набувають дедалі загрозливіших масштабів. Під час горіння разом із травою, сухостоєм пошкоджується й верхній гумусний шар, який відповідає за родючість землі. 

Причинами масштабних пожеж у природних екосистемах є наслідки людської легковажності. Вирушаючи на відпочинок, громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки.

Перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки:

• Виберіть місце для вогнища й обладнайте його.

• Ніколи не залишайте вогнище без догляду.

• Також небезпечною може бути просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою пально-мастильною речовиною ганчірка.

• Пожежу може спричинити навіть заправка паливного баку машини при працюючому двигуні.

• Залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозагоряння лісових масивів.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.