Прикарпатська поліція посилила нагляд за дорожнім рухом


Стрімкий ріст аварійності заставляє «бити на сполох». З 7 листопада у автопригодах загинуло 11 людей, а майже 40 – отримали травми та каліцтва. Чим зумовлена така ситуація, розповів полковник поліції Василь Василик у студії ОТБ «Галичина», в прямому ефірі передачі: «А вже ранок, галичани!».

Заступник начальника управління превентивної діяльності Головного управління національної поліції в області Василь Василик зазначив, що на даний час до виходу на патрулювання нових поліцейських, нагляд за безпекою дорожнього руху покладено на працівників поліції безпеки руху. Це колишні працівники взводу дорожньо-патрульної служби.

На даний час їх діяльність спрямована, в основному, на профілактику, а не складання адміністративних протоколів за порушення Правил дорожнього руху. Тобто, водії мають усвідомити самі усю небезпеку їзди за кермом, наприклад, у нетверезому стані. Проте допущені порушення Правил водіями, не залишаються безкарними. За недотримання транспортної дисципліни, створення аварійної ситуації, керування автотранспортом у нетверезому стані, скоєння дорожньо-транспортних пригод та ін. поліцейські складають адміністративні протоколи.

Варто зазначити, що тепер, коли вирішальним показником поведінки на дорогах є свідомість громадян, ми констатуємо такі жахливі наслідки так званого людського фактору.

З початку року на дорогах області скоєно 473 автопригоди з потерпілими, що на 20,4% більше, ніж у минулому році, в яких 89 осіб загинули (+16,8%) та 606 людей (+21,9%) - отримали травми.

Зокрема, кількість автопригод збільшилася удвічі з 9 до 18 уБогородчанському районі, Верховинському – з 5 до 9 або 80%, Галицькому з 2 до 6 або 200%, Долинському з 14 до 27 або 93%, Калуському з 23 до 31 або 34%, Снятинському районах з 11 до 14 або 27%, м. Івано-Франківська з 90 до 133 або 47% та м. Яремче з 2 до 5 або 150%. І відповідно, у цих районах зросла і тяжкість наслідків, тобто число загиблих і травмованих.

Із 34 дорожньо-транспортних пригод, зареєстрованих за період з 7 листопада, 5 аварій сталося через керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння, у яких двоє людей загинули, а четверо –травмовано. Через порушення правил швидкісного режиму сталося 12 ДТП, внаслідок яких 3-оє осіб загинуло, 13 – травмовано.

- Проблема аварійності дуже серйозна, - зазначив Василь Васильович. Зважаючи на це, хочу закликати водіїв проявляти більше уваги за кермом, бути зосередженішими, толерантнішими на дорозі. Упевнений, якщо водії усвідомлять усю небезпеку порушення правил руху, рівень аварійності можна знизити. Сектор комунікації Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області