"Прикрив" однопартійця: Прикарпатський нардеп попався на кнопкодавстві


Народний депутат Михайло Довбенко з БПП порушив процедуру особистого голосування на пленарному засіданні Верховної Ради 11 липня.

Про це повідомляє Рух "ЧЕСНО". Він натиснув кнопку “за” за свого колегу - ше одного прикарпатського нардепа Анатолія Матвієнка з БПП під час голосування про включення до порядку денного президентського Законопроекту №6674 про посилення контролю за звітністю громадських організацій.

Парламентська кореспондентка Руху ЧЕСНО зафіксувала, як Михайло Довбенко сидить на своєму місці, встає і голосує спочатку за порожнє місце нардепа Анатолія Матвієнка, а потім тягнеться рукою до свого місця.

Зауважимо, що Законопроект №6674 був зареєстрований 10 липня і визначений як невідкладний.

За результатами голосування Законопроект не був включений до порядку денного.

Згідно з Пояснювальною записокою, Проект Закону розроблено з метою запровадження прозорої звітності громадських організацій щодо доходів та видатків, підвищення відкритості в їх діяльності.

За поточну каденцію рух ЧЕСНО вже ловив Довбенка на кнопкодавстві один раз. Всі факти неособистого голосування народними депутатами 8-го скликання зібрані в онлайн-інструменті “Дошка ганьби кнопкодавів” Руху ЧЕСНО.

Станом на 11 липня ЧЕСНО зафіксував 250 фактів неособистого голосування нардепами за поточну каденцію.

При цьому за попереднього складу парламенту Рух ЧЕСНО зміг ідентифікувати 303 такі випадки.

Найбільше порушують процедуру особистого голосування президентська фракція БПП, група Відродження, Народний Фронт. Серед найбільших кнопкодавів - Урбанський, Шинькович, Козир, Яценко, Бакуменко, Гєллєр, Денисенко, Гуляєв.

Нагадаємо, кнопкодавство - це порушення ст. 84 Конституції України. Тому закони, ухвалені в порушення процедури, можуть визнаватись нелегітимними. За 24 роки жодного нардепа не притягнуто до відповідальності.

Депутати не хочуть вводити жодного покарання за кнопкодавство, а також не запроваджують технологічного рішення кнопкодавства. Неофіційно парламентарі визнають, що кнопкодавство їм потрібне як гарантія протискання потрібних їм законів через іншу проблему парламенту — прогули і брак голосів при голосуваннях.