Рятувальники ознайомили учасників табору «Чорний ліс» зі специфікою своєї служби

news-image: Рятувальники ознайомили учасників табору «Чорний ліс» зі специфікою своєї служби
Зустріч з рятувальниками, котра відбулася в наметовому таборі "Чорний ліс", що у мальовничому селі Вістова Калуського району, залишила після себе багато гарних вражень та позитивних емоцій.

Працівники Управління ДСНС в області цікаво і змістовно впродовж декількох годин спілкувалися з вихованцями табору, яких у цій зміні налічує 150 осіб, розповіли їм про таку потрібну і важливу професію – рятувальника.

Головний фахівець сектору зв’язків з громадськістю Управління ДСНС в області Світлана Бабушкіна зазначила, що професія рятувальника вимагає мужності та фізичної витривалості, адже доводиться працювати в екстремальних умовах, ризикуючи власним здоров’ям, а то й життям. Також працівники Управління розповіли дітям про випадки пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які трапилися на території області, про діяльність Служби порятунку «101», про тривожні виїзди рятувальників на ліквідацію надзвичайних ситуацій та надання допомоги людям, котрі потрапили в біду.

Окремо рятувальники наголосили дітям на дотриманні правил безпечної поведінки під час літніх канікул - на природі, біля водойм, у лісі, у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів, у побуті під час користування електро- та газовими приладами.

Працівники ДПРЧ-6 розповіли дітям про будову і технічні характеристики пожежного автомобіля, продемонстрували спеціальний одяг та спорядження, за допомогою якого вони ліквідовують наслідки пожеж та інших надзвичайних ситуацій. Також рятувальники продемонстрували дітям, як з автоцистерни подається вода на гасіння пожежі, а окремі діти мали можливість також це зробити і відчути себе справжніми рятувальниками Велику зацікавленість у дітей викликав виступ піротехніків, які не тільки наголосили на основних правилах безпечної поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів, а й продемонстрували їхні види. На території Прикарпаття і далі продовжують знаходити вибухонебезпечні предмети, які несуть реальну загрозу життю і здоров’ю людей.

З не меншим ентузіазмом вихованці табору зустріли і гірських рятувальників, які цікаво розповіли про спе¬цифіку порятунку людей в гірській місцевості. Адже люди, вирушаючи в гори, зовсім не задумуються про те, що вони не люблять легковажних, що там погода змінюється швидко і дуже легко втратити орієнтацію, заблудитися і травмуватися. Гірські рятувальники продемонстрували дітям своє обладнання, з допомогою якого вони рятують заблукалих і травмованих туристів.

Несподіванкою для відпочивальників став виступ кінологів, які продемонстрували своїх помічників – собак, які вправно виконували всі команди, адже саме від них залежатиме порятунок людей. 

Під час цієї зустрічі рятувальники не тільки розповідали про специфіку пожежно-рятувальної служби, а й відповідали на різноманітні запитання. Тож самі діти зізнаються, що вони дізналися багато цікавого і корисного, і по-новому відкрили для себе професію рятувальника.

У свою чергу, організатори даного табору підкреслили, що, з огляду на специфіку даного таборування, така змістовна зустріч з рятувальниками є дуже важливою для виховання командного духу та відчуття патріотизму, вчить дітей бути відповідальними за свої вчинки, а також відіграє велику роль у виборі майбутньої професії.

Також вихованці табору краще усвідомили всю важливість дотримання правил безпеки життєдіяльності, дізналися, як вберегти себе і оточуючих від біди і відчули справжню цінність людського життя та здоров’я.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 19.08.2017 22:57