Серед п'ятиповерхівок на Пулюя планують звести в два рази вищу: Мешканці проти

news-image: Серед п'ятиповерхівок на Пулюя планують звести в два рази вищу: Мешканці проти
В Івано-Франківську на Пулюя 9а житлово-будівельний кооператив "Соціум" планує звести багатоквартирний будинок для учасників АТО.

Однак, жителі прилеглих будинків: Галицька 91, 93 та Пулюя 3 проти забудови, адже вважають територію занадто малою для зведення багатоповерхівки, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Люди вже декілька разів ходили до очільника міста Руслана Марцінківа з проханням не давати дозвіл на будівництво. Адже мешканці давно хотіли, щоб на прибудинковій території Галицької 93, оновили дитячий майданчик. Звертались з цього приводу і до департаменту благоустрою і до депутата округу. Проте, днями представниця ініціативної групи мешканців Надія Багрій дізналась, що замість майданчика буде територія для складання будматеріалів.

"Дитмайданчик демонтують та перенесуть на кут вулиці. Виходить так, що він тепер буде не в нашій власності. Натомість, для АТОвців, які будуть мати тут квартири зроблять парковку",-  розповідає жінка.

До того ж, на думку пані Надії, під будівництво огородили більшу ділянку, аніж їм належить Тому жителі сусідніх будиків хочуть замовити геодезію, аби незалежно визначити її розмір.

"На нашій території, перед фірткою, де колись був старий будинок, росло дерево. Нещодавно, АТОвці його обгородили й зрізали, при тому, що не мали права. І діло не в дереві, а в тому, що дозволу на це не було",- зауважує Надія Багрій.

Франківчанка запевняє, що у 93-му будинку проживає 75% пенсіонерів. Дехто після інсульту, дехто - не ходить зовсім.

"Весь їхній світ у вікні, а через цей будинок взагалі не буде нічого видно. Це вже не місто для життя, а мурашник. Ми не проти АТОвців, просто це замала ділянка, якщо приватний дім - то можна, але не сім поверхів. Хочемо, щоб на наші потреби теж зважали",- підкреслює жінка.

Керівник міської асоціації учасників АТО Василь Андріїв у розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо спростував інформацію щодо знесення дитмайданчика.

"Ми запроектували повноцінний дитячий майданчик, його ніхто зносити чи переносити не буде. Гаражі будуть передбачені в будинку. Чи буде достатньо цього - очевидно - ні. Позаду, де зелена зона, планується бічна стоянка, до 10 автомобілів. Це суто моє бачення",- каже Андріїв.

За його словами, на ділянці розміром 0,737 га хочуть збудувати однопід'їздний будинок. Як мінімум - семиповерховий, хоча запроектовано цілих десять.

"Розуміємо, що є проблема. Ми розповіли про свій проект мешканцям, більшість не проти забудівлі, але єдина умова - не більше п’яти поверхів. 23 серпня приїде проектант і ми обговоримо, як нам діяти. Переробляти проект коштує дорого. Питання, чи це вийде окупно, бо кілька квартир треба віддати безкоштовно, а кілька за пільговою ціною та для цивільного населення. Однак, ми готові йти на компроміс. Будемо враховувати побажання, не впевнений, що всі, але говоритимемо про 7-8 поверхів",- зазначає Андріїв.

Керівник міської асоціації учасників АТО каже, що на початок будівництва є всі дозвільні документи.

"Декларація на десятиповерхівку задокументована ще кілька років тому. Відповідно, громадські обговорювання були тоді ж. Перед тим, як придбати цю територію, житлово-будівельний кооператив переглядав всі юридичні аспекти та тричі зустрічався з громадою",- розповідає Андріїв.

До слова, на сайті міськради є проект рішення "Про надання дозволу на розроблення детального плану території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. І.Пулюя, 9А у м. Івано-Франківську", опублікований ще 12 січня 2018. За словами мешканців, його мають розглянути вже на найближчій сесії, 31 серпня. Відтак, люди обіцяють прийти на сесію, аби висловити свій протест.

Автор: Зоряна Сеньків


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 17.08.2018 19:29