Сморід, дірявий одяг і відсутність душу: Як живуть пацієнти психлікарні на Рогатинщині

news-image: Сморід, дірявий одяг і відсутність душу: Як живуть пацієнти психлікарні на Рогатинщині
Моніторингова група у складі працівників регіонального представництва Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області та представників громадськості в рамках реалізації національного превентивного механізму проти катувань повторно відвідала обласну психіатричну лікарню №2 Івано-Франківської області.

Під час моніторингового візиту, представники Омбудсмена відзначили, що адміністрація провела ремонт теплотраси, завершила ремонт у ванній кімнаті відділення №1, пацієнти цього відділення наразі мають вільний доступ до теплої води, пише Бліц-Інфо з посиланням на звіт оприлюденинй на сайті Уповноваженої ВР з прав людини.

Неподалік підсобного господарства лікарні розташовано психіатричне відділення сестринського догляду №5, в якому проживають працевлаштовані  у цьому господарстві пацієнти (9 жінок і 15 чоловіків).

"Незважаючи на те, що у відділенні проведено ремонтні роботи в місцях загального користування та в кабінеті медичної сестри, палати відділення потребують ремонту: помітні тріщини на стелях, на стінах є грибок, від чого у приміщеннях відчувається стійкий і неприємний запах, двері в палатах відсутні. Деякі ліжка пацієнтів, у яких були  обірвані панцерні сітки, адміністрацією закладу замінено під час проведення моніторингу. Усі пацієнти користуються старим, зношеним, часто дірявим одягом та постільною білизною, тоді як на складі зберігається нова постільна білизна та якісний одяг. Чоловіки і жінки у закладі користуються спільним туалетом, у них відсутній  вільний доступ до душу", - йдеться у звіті.

Окрім того під час перевірки від пацієнтів лікарні надходили численні скарги на неналежне  харчування. Зокрема, як зазначено у звіті, в день візиту до обідньої порції кожному було додано яйце, хоча воно не було передбачено в меню, проте у пацієнтів це викликало позитивні емоції, деякі  навіть відзначали, що в них сьогодні свято.

Також представники омбудсмена відзначають, що більшість пацієнтів цього закладу потребують вирішення соціальних питань: оформлення в будинки-інтернати чи виписки додому. Однак адміністрація закладу стверджує, що не може вирішити ці питання.

"В ході візиту також виявлено певні порушення прав пацієнтів на охорону здоров’я та медичну допомогу, порушення права на приватність тощо", - підсумовують члени комісії.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 21.02.2018 18:37