Старовинні двері з Грушевського поїхали на "санаторно-курортне оздоровлення"

news-image: Старовинні двері з Грушевського поїхали на "санаторно-курортне оздоровлення"
Вчора в історії будинку на Грушевського, 31 перегорнулась ще одна сторінка - поїхали на реставрацію старовинні металеві двері.

Про це в мережі Фейсбук повідомила активістка ФранківськЯкийТребаБерегти Марія Козакевич.

"А почалося все з того, що одного літнього дня проходивши повз красиву смарагдову будівлю, вирішили зайти всередину і запропонувати керівництву покращити стан дверей. І одразу ж отримали від директора лісгоспу Руслана Остащука позитивну відповідь! Як кажуть - хто стукає, тому відкриють",- написала активістка.

Цікаві факти про цей будинок.

Будувалась кам'яниця з самого початку як адмінбудівля - про це голосно говорить поважний і багатодекорований фасад. Проект фінансової дирекції був виконаний у майстерні львівського архітектора Францішка Сковрона. 

З 1912 року тут розміщувалась цісарсько-королівська скарбова дирекція – серйозна фірма, яка виконувала функції сучасних держказначейства та фіскальної служби.

Цікаво, що деякі чиновники, які працювали в дирекції навіть мешкали поблизу своїх кабінетів. Перед приходом совітів у будинку було сім службових квартир. Скоріш за все належали вони явно не простим клеркам.

Після 2ї світової війни чиновників у коридорах побільшало. Тут розташувалися такі поважні організації, як міська рада, виконком, а також міський комітет компартії України.

З 1989-го й донині у колишній фінансовій дирекції господарює Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва імені академіка Петра Пастернака. Також тут знаходиться обласне управління лісового та мисливського господарства.

Всередині будинку - неймовірний вітраж і скляний дах в одному з залів. Більше в Франківську таких великих вітражних стель немає.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 12.10.2017 06:17