Світові тенденції вищої освіти обговорили у Прикарпатському університеті


У Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника відбулася зустріч ректорів мистецьких вищих навчальних закладів та засідання «круглого столу» на тему «Світові тенденції вищої освіти».
Захід проходив у рамках програми освітнього форуму третього Міжнародного мистецького фестивалю «Карпатський простір», партнером якого з початку його заснування є університет. Модератором дискусії виступив ректор університету, професор Ігор Цепенда.

У роботі «круглого столу» взяли участь заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич, народний депутат України, голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький, голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак, генеральний директор директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МОН України Ганна Новосад, ректор Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка Богдан Буяк, ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігор Коцан, ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Степан Мельничук, ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник, ректор Львівської національної академії мистецтв Володимир Ордехівський, ректор Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка Ігор Пилатюк, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені І.Франка Надія Скотна, директор навчально-наукового Інституту мистецтв нашого університету Анатолій Грицан та викладачі Інституту мистецтв, представники керівництва вітчизняних університетів, колеги з Румунії – Штефан Пурич, проректор Сучавського університету імені Штефана Великого та Люмініца Матей, генеральний директор з міжнародного співробітництва Міністерства освіти Румунії.

Учасники зустрічі обговорили низку важливих питань мистецької освіти. Зокрема, заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич наголосив на важливості впровадження реформ вищої освіти вже протягом наступного навчального року. «Реформи вищої освіти будуть стосуватися трьох напрямів: перший – це якість освіти. Це багатогранний напрям, який включає систему відбору абітурієнтів, систему підготовки вчителів та систему післядипломної освіти. Другий напрям реформ - інтеграція в Європейський простір вищої освіти, розширення та поглиблення міжнародної співпраці. Третій - розвиток системи освіти впродовж життя», - зазначив заступник міністра. Він також звернув увагу учасників «круглого столу» на визначенні пріоритетів мистецької освіти в контексті реформ.

«Мистецтво є важливою складовою багатьох освітніх і культурних процесів у всіх країнах світу, важливою складовою розвитку нашої духовності. Потрібно сьогодні проаналізувати світові тенденції розвитку мистецької освіти та внести зміни до підготовки відповідних фахівців. Варто зробити набір на навчання за мистецьким напрямом більш відкритим, доступним, що дозволить виявити талановиту молодь», - висловив свою думку модератор дискусії, ректор університету Ігор Цепенда. 

Микола Княжицький закликав керівників мистецьких вищих навчальних закладів до налагодження тісної співпраці з європейськими партнерами, зокрема, в рамках спільних проектів та реалізації грантів. Щодо останніх, то за словами народного депутата, це сприятиме розвитку мистецької освіти. Микола Княжицький також запропонував провести на всеукраїнському рівні «круглий стіл» з питань удосконалення та модернізації мистецької освіти до рівня європейських стандартів. 

Під час зустрічі Штефан Пурич, проректор Сучавського університету імені Штефана Великого, поділився досвідом щодо мистецької освіти у вищій школі Румунії.

У підсумку роботи «круглого столу» учасники відзначили актуальність проекту «Карпатський простір», який популяризує не тільки культуру і мистецтво, а й освіту.