Симфонічний оркестр обласної філармонії відтепер - у новому статусі

news-image: Симфонічний оркестр обласної філармонії відтепер - у новому статусі
Симфонічному оркестрові обласної філармонії імені Іри Маланюк присвоєно статус академічного.

При урочистому зачитуванні відповідного наказу в приміщенні філармонії були присутні голова обласної ради Олександр Сич, міністр культури України Євген Нищук, голова ОДА Олег Гончарук, директор обласної філармонії Василь Тимків, пише прес-служба облради.

За словами міністра культури, новий статус для творчого колективу означає не лише визнання на національному рівні високих професійних якостей, а й зростання оплати праці. Це, запевнив Євген Нищук, сприятиме залученню нових музикантів та подальшому розвитку оркестру.

В свою чергу, вітаючи творчий колектив оркестру Олександр Сич відзначив, що в обласному бюджеті вже закладені кошти, передбачені законодавством для працівників академічних оркестрів. "Для колективу надання статусу має величезне моральне значення і, в той же час, вартісне значення. Ми вже передбачили збільшення фінансування оркестру і впродовж року, враховуючи наявні ресурси, будемо й надалі його збільшувати", - підкреслив голова обласної ради.

Симфонічний оркестр створений у 2008 році. Його учасники – випускники, студенти та викладачі музичних закладів Івано-Франківська, Львова, Києва, Харкова, Одеси. Під керівництвом талановитих диригентів тільки у 2016-2017 роках симфонічний оркестр обласної філармонії став учасником Міжнародного фестивалю карильйонного і дзвонового мистецтва, Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону "Карпатський простір" та фестивалю "PORTO FRANKO" за участю солістів І. Недеви (скрипка, Болгарія), Е. Нільсен (фортепіано, Данія). Спільно з сестрами Тельнюк реалізовано проект "Наш Шевченко", з Богданою Півненко – "Ми діти твої, Україно". На базі симфонічного оркестру відбувся Всеукраїнський конкурс молодих вокалістів імені Ірини Маланюк. У рамках святкування 25-річчя Незалежності України реалізовано мистецький проект "Симфонія Волі", концерти відбулись у Городенці, Долині, Калуші, Коломиї та Львові. Оркестр виступив у Львові на Міжнародному книжковому форумі видавців, взявши участь у благодійній акції "Третій вік: задоволення від читання" з концертом, організованим спільно з сестрами Тельнюк. У липні поточного року колектив взяв участь у ІІІ Міжнародному фестивалі оперного мистецтва та класичної музики "Опера в мініатюрі" (Кам’янець-Подільський). Оркестр – постійний учасник обласних та міських заходів на відзначення визначних дат, державних свят тощо.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 11.01.2018 23:01