У Франківську презентували книгу гуцульської новелістики Іванни Стеф'юк

news-image: У Франківську презентували книгу гуцульської новелістики Іванни Стеф'юк
В Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка сьогодні, 11 лютого, відбулася презентація прозової книги Іванни Стеф'юк - молодої літераторки, журналістки і фотомоделі, уродженки Косівщини. Авторка є переможницею минулорічного конкурсу "З точки зору осені", який відбувався в Івано-Франківську.

Модерував зустріч відомий літературний критик, есеїст, голова Івано-Франківського обласного осередку Національної спілки письменників України Євген Баран, пише ГК. 

Книга прози "За руку з гостем", яка є спільним проектом видавництв "Букрек" (Чернівці) та "Золота Пектораль" (Тернопілля), розгортає перед читачами «нехитрі, здебільшого гуцульські житейські сюжети, що позбавлені надуманості, відкриті і щирі, як гірське село, але... як подані!" – пише у передмові до книги письменник Василь Шкурган.

На презентації звучали уривки гуцульської  і негуцульської прози Іванки Стеф'юк, а також  театральні мелодекламації родинної замальовки. Більшість прозових творів молодої письменниці, які ввійшли в книгу "За руку з гостем", написані діалектною мовою і відображають карпатський світ крізь призму художнього світовідчування. Гуцульська складова прози Іванни Стеф'юк – не просто художній прийом чи спроба зацікавити читача карпатським колоритом. Це ядро її творчого та життєвого світогляду, адже письменниця виховувалася у селах Кобаки та Шепіт на Косівщині, тож із дитинства увібрала в себе  гуцульський космос.

Авторка акцентує на тому, що книга "За руку з гостем" - "це довіра до цього світу  тим, хто її буде читати", а також зазначає, що письменник має бути щирим перед собою, власною творчістю та читачами.

Приємною несподіванкою для гостей презентації був музичний опус: бард Тарас Квітик під гітару виконав пісні на  поетичні твори Іванки Стеф'юк та власні слова.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 11.02.2015 19:29