У Франківську завершився табір для Молодіжних радників поліцейських

news-image: У Франківську завершився табір для Молодіжних радників поліцейських
Громадська організація “Молода Просвіта Прикарпаття” разом із патрульною поліцією Івано-Франківська продовжують роботу над формуванням локальних офісів молодіжних радників поліцейських при училищах і коледжах міста.

Ідею підтримують канадський Інноваційний Фонд з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проекту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), департамент освіти, науки та молодіжної політики ІФ ОДА, департамент молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради.

До проекту на конкурсних засадах відібрано 48 найбільш мотивованих студентів (учнів) з одинадцяти училищ і коледжів Івано-Франківська. На початковому етапі учасники більше дізналися про права людини, стереотипи, упередженість, дискримінацію, а також попрацювали над формуванням компетенцій молодіжного радника поліцейських.

Наступний захід - наметове таборування, яке завершилося минулого тижня, допомогло підліткам здобути практичні навички і познайомитися з роботою поліції зі середини. Після ознайомлення зі структурою та принципами діяльності, патрульні поліцейські показали форму, спорядження та спеціальні засоби, якими користуються.

Експерти вибухотехнічного відділу поліції розказали про правила поводження у випадках виявлення підозрілих предметів, продемонстрували роботу кінологів та знешкодження вибухонебезпечної речовини. Запрошені волонтери-рятувальники Мальтійської служби допомоги на практиці навчили учасників надавати першу домедичну допомогу.

Чудовий табір! Я навчилася тут багато нового і знайшла хороших друзів. Ми постійно відчували підтримку з боку поліцейських та організаторів. Ніколи не буду шкодувати, що поїхала сюди”, – так описала свої враження Христя Мельник, студентка Івано-Франківського професійного будівельного ліцею.

Результатом інтенсивних освітніх сесій стало сформульоване бачення роботи неформальних офісів молодіжних радників поліцейських. Перш за все, діяльність спрямовуватиметься на попередження негативних явищ у молодіжному середовищі через просвітницькі заходи. Патрульні, діти, педагоги прописали також власні очікування та користь, яку би кожен мав отримати від взаємодії.

Цей табір, як і проект загалом, - чудова нагода ще раз доказати, що активна та цілеспрямована молодь знаходить можливості для реалізації свого потенціалу, - говорить інспектор відділу зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Івано- Франківській області Богдан Настич. – Ми ж, у свою чергу, радіємо, що проект “Молодіжні радники поліцейських” стає платформою для розвитку активної молоді як правосвідомого покоління”.

Ще одна місія таборування – це мережування між навчальними закладами міста, налагодження комунікації та згуртування однодумців. Цьому сприяли піші походи в гори, ранкові вишколи, вечірні посиденьки біля вогнища.

Як зазначив співорганізатор табору голова ГО “Сонячна Січ” Віталій Кульпа, ґартування молоді таке ж важливе, як і навчання, оскільки змушує виходити за межі зони комфорту і краще розуміти професію поліцейського, котрий часто стикається зі складними ситуаціями.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 23.07.2018 12:56
загрузка...