У Карпатах урочисто відкрили Бескидський тунель

news-image: У Карпатах урочисто відкрили Бескидський тунель
у Карпатах, на Бескидському перевалі, відбулася довгоочікувана подія – відкриття другого за довжиною залізничного тунелю в Україні. Відкривати Бескидський тунель, який став найбільшим інфраструктурним проектом, реалізованим протягом останніх десятиліть в Україні, не міг не приїхати сам Президент України Петро Порошенко.

До зустрічі Глави держави готувалися як на Львівщині, так і на Закарпатті, адже урочистості відбувалися як на східному боці 1764-метрового тунелю, так і на західному, оскільки він сполучає дві області, пише Вголос.

На Закарпатті Петро Порошенко, подякувавши працівникам за роботу, взявся встановлювати на тунелі фігурку Святої Варвари. Її освятили отці, причому за участі священнослужителя і з Московського патріархату.

Опісля Президент відкрив табличку з написом «Бескидський двоколійний залізничний тунель відкрито для руху поїздів 24.05.2018 за участю Президента України П.О. Порошенка», перед цим перехрестившись. Та подався на Львівщину.

Президент як і на західний бік тунелю, так і на східний приїхав на поїзді. Причому урочисту стрічку на тунелі зі східного боку довелося чіпляти двічі. Натомість чиновники на Львівщину з Закарпаття, аби зустріти Порошенка на іншому боці тунелю, прилетіли на гелікоптерах. До слова, неподалік тунелю для посадки гелікоптерів обладнали із бетонних плит спеціальні майданчики.

Аби надати події ще більшого колориту та підкреслити локацію, на відкриття тунелю з боку Львівщини запросили трембітарів. Щоправда, їх майже чути не було, тому під час приїзду Президента про їх існування всі просто забули.

На східному боці Президент розповів про історичність події та пішов фотографуватися з народом. Охочих вистачало. Після спільної фотографії з колективом, який трудився над спорудженням тунелю, Гарант не міг відмовити громадянам у селфі. Найбільш захопленими від усіх урочистостей були діти, які прибули на відкриття із сусідніх сіл. Вони сяяли радістю, бо «постояли біля Президента».  

Опісля усіх фото, захоплення та подяк Порошенко поїхав у бік Києва, чим дав знак про завершення  охорони околиць усім снайперах, які заховалися у кущах та правоохоронцям, які пильнували околиці у лісів, біля річок, аби ніхто непрошений на урочистості не проскочив.

Нагадаємо, будівництво нового двоколійного Бескидського тунелю, який відкрили вчора, розпочали у листопаді 2013 року та завершили у 2017. Вартість робіт становила понад 102 млн євро.

 

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 25.05.2018 11:57