У Коломиї під час “Ночі у музеї” зіграли Мишинське весілля

news-image: У Коломиї під час “Ночі у музеї” зіграли Мишинське весілля
З нагоди Міжнародного Дня музеїв, вже традиційно відбулося велелюдне мистецьке дійство «Ніч у музеї», де вирувало Мишинське весілля.

Програма поєднала розважально-пізнавальні заходи для наймолодших відвідувачів Національного музею, майстер-клас для любителів творчих зустрічей, перегляд уславленого на українських та закордонних фестивалях фільму та феєричне відтворення традиційного для одного з сіл Коломийського району весільного обряду. 

Тож, в надвечір’я до Музею «приїхало» весілля з Мишина. Зачаровані цим видовищем, музейні гості були свідками і шиття весільних вінків, і вбирання деревця, і благословення молодят, і частування весільними стравами, і гри троїстих музик… Дехто так захопився весільним обрядом, що долучився до фінансової жертовності для щастя молодих. Гроші ж, звісно, поповнили деякі витрати учасників весільного дійства, за що вони щиро подякували своїм прихильникам.

Із настанням сутінок гості й учасники весілля не поспішали розходитися і вже в камерному оточенні стилізованої під кінотеатр принишклої зали переглянули документальний фільм «Жива ватра», який режисував талановитий коломиянин Остап Костюк, колишній випускник місцевої гімназії. Присвячений життю трьох поколінь карпатських пастухів, цей фільм відтворює давні традиції вівчарства та знайомить з їх специфікою. 

Світлини: Дзеркало Коломиї, текст: сайт Музею народного мистецтва


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 26.05.2018 08:15