У лісі на Косівщині знайшли останки вояка часів Першої світової

news-image: У лісі на Косівщині знайшли останки вояка часів Першої світової
Працівники комунального підприємства обласної ради "Пам'ять" провели експедицію у село Кобаки Косівського району, аби обстежити ліс.

Команда приїхала за викликом міського голови Косова Юрія Плосконоса, який знайшов у лісі пряжку від пояса, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

"Її точно ніхто просто так тут не кинув. Я підкопав біля дерева, побачив тазову кістку і залишив цю справу для спеціалістів",- розповідає міський голова.

У ході перевірки, історики виявили поховання російського вояка часів Першої світової, 
Солдат знаходився у землі на глибині близько 20-ти сантиметрів у так званій тимчасовій могилі.

За словами директора КП "Пам'ять" Василя Тимківа, це тимчасові позиції російських військ. Такі бойові ями розташовані через кожні півтора/два метри.

"Австрійці наступали зі сторони села Рожнів, там була величезна австрійська лінія. Російська армія зупинялась в лісі, переховувалась в цих тимчасових ямах, а потім йшла далі. Бій тривав пару днів",- додає Плосконос.

Тимків припускає, що поховання здійснював хтось з місцевого населення, бо взуття археологи не знайшли. Однак, серед особистих речей виявили гільзи від російської зброї та металеве горнятко із заводськими надписами, які, можливо, вдасться роз'яснити після певної обробки.

Відтак, останки бійця перепоховають, місце ще встановлюють.

"Можливо, у Калуші, або десь, де є збірні військові цвинтарі. Все буде по-християнськи, зі священиком. До речі, вояк - вірянин, адже біля нього знайшли останки від іконки",- запевняє історик.

Вияснити, хто саме цей чоловік доволі складно, тому що жодних особистих пізнавальних знаків біля бійця не було. Історики припускають, що це далеко не єдиний похований солдат. Якщо провести більш детальний огляд території, знайшлися б ще.

Працівники КП "Пам'ять" зможуть встановити вік загиблого, бо добре збереглась черепна коробка. Опісля готуватимуть до перепоховання.

До теми: У прикарпатському селі будували Хресну дорогу, а виявили людські останки

У прикарпатському селі віднайшли одразу три поховання Першої світової

Читайте Бліц-Інфо в FacebookTelegram та Twitter. Тільки найважливіші новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 16.08.2018 11:46
загрузка...