Унікальні світлини з похорону Євгена Коновальця презентували у Франківську

news-image: Унікальні світлини з похорону Євгена Коновальця презентували у Франківську
Сьогодні, 19 липня в Музеї визвольної боротьби імені Степана Бандери презентували унікальні світлини з похорону Євгена Коновальця.

Як розповів у розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо директор музею Ярослав Коретчук, перебуваючи у Львові він побачив у продажі три ці світлини. Одну з них придбав одразу, а на дві інші не вистачило грошей.

"Повернувшись до Франківська я виставив цю світлину в соцмережу і написав, що можливо хтось має можливість викупити для музею ще дві світлини. Тож я закликав кількох друзів у соцмережі допомогти викупити світлини для майбутньої кімнати-музею Коновальця. Відгукнувся викладач ПНУ Ігор Макарук, який погодився допомогти і ми викупили. Я сподіваюся, що ці експонати знайдуть місце в майбутньому музеї Коновальця, щоб люди могли з ними ознайомитися", - каже Коретчук. 

За словами директора музею, на сьогодні життя Коновальця малодосліджене. Втім, завдяки своєму авторитету і харизмі він зумів об'єднати розрізнені націоналістичні організації в одну єдину.

"Такий музей буде другим у світі, після музею в родинному гнізді Коновальців. Зараз продовжуємо збір експонатів, щоб музей був наповненим і цікавим, а не просто порожня кімнатка. На сьогодні вже є понад сотня оригінальних речей різних періодів: від 40-х років до сьогодення. Це нагороди, значки, медалі. Зараз хотілося б придбати медаль випущену в діаспорі невеликим тиражем. Її важко назвати медаллю, адже на задній стороні є номінал 100 грн. Тобто з одного боку це монета, а з іншого медаль. Вона виставлена на інтернет аукціоні, за дуже пристойну ціну, проте буду шукати можливості її викупити для майбутнього музею", - поділився планами Ярослав Коретчук.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 19.07.2018 18:10