В Івано-Франківську перевіряють родимки, аби запобігти меланомам

news-image: В Івано-Франківську перевіряють родимки, аби запобігти меланомам
Протягом двох днів – 17 та 18 квітня в рамках всесвітнього Дня меланоми на кафедрі дерматології та венерології ІФНМУ проводять безкоштовне обстеження передпухлинних та пухлинних захворювань шкіри.

Захід на кафедрі проводять вже вп’яте. Загалом такі заходи відбуваються по всій країні, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

За словами керівника кафедри дерматології та венерології Олександра Александрука, безкоштовним оглядом хочеться привернути увагу людей до змін шкіри, які можуть дати ріст злоякісних пухлин.

Загалом за півдня безкоштовне обстеження пройшли близько 40 чоловік. Одного з них направили на обстеження до онкодиспансеру.

«Практично всі люди мають певну кількість висипань, які можуть мати різний колір. Ми їх називаємо неусами, в народі  - це родимки або перчики. У випадку коли вони починають змінювати колір, стають нерівномірними, міняють форму, поверхню – коли плоска родимка прочинає підвищуватись, стає шурхуватою чи починають кровити  слід звертатись до лікаря», - зазначає керівник кафедри.

Він додає, що кожен з цим симптомів може свідчити про переродження доброякісної зміни і серйозне захворювання шкіри.

Загалом минулого року в області було виявлено 100 випадків меланоми.

«Критично важливо цей діагноз покласти на тій стадії коли меланома знаходиться виключно в межах поверхневих шарів шкіри ї немає метастазів. В цій ситуації гарантується 100% вилікування пацієнта. Однак коли меланома продукує метастази шанси сильно падають і методи лікування, які існують у світі можуть не всім гарантувати збереження здоров’я», - підсумовує медик.

Довідково: Меланома — злоякісне новоутворення, що розвивається при злоякісній трансформації пігментих клітин меланоцитів. Часто утворюється на місці вродженої пігментної плями або на незміненій шкірі. Основним провокуючим фактором меланоми є сонячна інсоляція. 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 17.04.2018 14:52