В Івано-Франківську прощаються з Степаном Пушиком

news-image: В Івано-Франківську прощаються з Степаном Пушиком
У приміщенні Прикарпатського національного університету франківці прощаються зі Степаном Пушиком.

Провести в останню дорогу Степана Пушика прийшли родичі, друзі, колеги, чиновники та просто небайдужі іванофранківці.

"Від імені колег-депутатів висловлюю щирі співчуття родині, друзям і близьким Степана Григоровича. Він насправді знаменує собою цілу епоху в житті Прикарпаття. Це велика втрата для мистецького та громадсько-політичного світу, для всіх тих, хто вболіває за Українську державу. Степан Григорович завжди був багатий ділом чи то на літературній, чи то на громадсько-політичній ниві. Часто було непереливки тим, проти кого він спрямовував свої словесні стріли, але власне він був таким – прямим, гострим, дуже чуттєвим, вболівав за громаду, за Прикарпаття. А найбільше вболівав за Україну. Саме такі люди складають еліту нації", - відзначив голова обласної ради Олександр Сич.

Як відомо, письменник, поет, літературознавець, громадський діяч помер у ніч з 13 на 14 серпня.

Довідково: Степан Пушик (26 січня 1944, с. Вікторів Галицького району Івано-Франківської області) український письменник, літературознавець, фольклорист, журналіст, громадсько-культурний і політичний діяч, кандидат філологічних наук, професор Прикарпатського університету ім. В. Стефаника.

Лауреат державної премії ім. Т. Шевченка, премій ім. В. Стефаника, П. Чубинського, Мирослава Ірчана, О. Копиленка, Міжнародної літературної премії імені Воляників-Швабінських Українського Вільного Університету в Нью-Йорку. Член Спілки письменників України та Українського ПЕН-клубу.

Пушик автор багатьох поетичних та прозових збірок, фольклорних записів, книжок для дітей, літературознавчих та краєзнавчих праць, розвідки про карпатське коріння Т. Шевченка «Славетний предок Кобзаря», дослідження про «Слово о полку Ігоревім», про слов'янську та праукраїнську міфологію («Бусова книга»), повість про Володимира Івасюка («Блискавиці б'ють у найвищі дерева»). Оригінальні вибрані твори вийшли в 6 томах (7 книгах), у 7 окремих збірках видано записи народних казок, пісень, українських тостів, приповідок.

Понад 150 віршів С. Пушика покладено на музику композиторами О. Білашем, А. Кос-Анатольським, В. Івасюком,Б. Юрківим, Б. Шиптуром, О. Гавришем, М. Гаденком, Тарасом Пушиком та ін. Вони ввійшли до репертуару виконавців Д. Гнатюк, С. Ротару, А. Мокренка, М. Кондратюка, подружжя Білоножки, М. Кривеня, В. Піруса, М. Сливоцького, ансамблів «Кобза», «Мрія», «Росинка», Гуцульського ансамблю, хору «Трембіта», капели бандуристів, Черкаського народного хору та інших вітчизняних та зарубіжних колективів.

Степан Пушик — автор одного з найбільших щоденників у світі. Цей щоденник налічує близько 300 томів, у кожному з яких є до 200 сторінок.

Читайте Бліц-Інфо в Facebook, Telegram та Twitter. Тільки найважливіші новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 15.08.2018 11:43
загрузка...