В Івано-Франківську відтворили бій на станції Крути

news-image: В Івано-Франківську відтворили бій на станції Крути
Сьогодні, 28 січня, в Івано-Франківську вшановують 100 річницю безсмертного подвигу Героїв Крут.

Серед заходів – хода учасників театралізованого дійства, панахида, хода громадськості та військово-історична реконструкція бою на станції Крути на території палацу Потоцьких, інформує кореспондент Бліц-Інфо.

Президент ГО «Департамент воєнної культурної антропології та коментатор дійства Олег Сироденко розповідає, що військово-історичний захід присвятили 100 бою під Крутами.

«Самі події ми не відтворюємо, оскільки там була зовсім інша тактична ситуація. Однак тут за сценарієм відбувається умовне зіткнення, яке характерне саме для початку прешої українсько-більшовицької війни 1918 року. Це місто в якому є виробничі майстерні та покинутий господарями палац. Його захоплюють члени місцевого райкому, які вимагають від української влади визнання республіки рад та фактично згортання української державної роботи. Центральна рада не може на це піти, тож вони штурмують заколотників», - зауважує коментатор.

За його словами в цьому епізоді відтворюються події повстання на заводі «Арсенал» в Києві.

Загалом у реконструкції бою взяли участь близько 100 осіб з десяти клубів. А саме з Кам'янець-Подільського, Києва, Одеси, Вінниці, Львова та Хмельницького.

Подивитися бій прийшли чимало іванофранківців. За ним уважно спостерігали як дорослі так і діти. Нарешті ворога подолано. На завершення всі присутні змогли сфотографуватися з учасниками бою.

Читайте Бліц-Інфо в Telegram та Twitter. Тільки найважливіші новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 28.01.2018 15:23
загрузка...