Валентин Наливайченко у Франківську презентував план дій з відновлення миру

news-image: Валентин Наливайченко у Франківську презентував план дій з відновлення миру
Сьогодні, 18 жовтня в рамках національного туру Валентин Наливайченко зустрівся з франківцями, щоб відверто поспілкуватися.

На зустрічі лідер Руху «Справедливість» представив громаді власний план дій для повернення України на шлях розвитку, а головне — для відновлення миру на сході України та деокупації наших територій.

За словами Валентина Наливайченка, він складається з трьох чітких етапів:

  1. Першочергові гуманітарні дії
  2. Міжнародна Угода з відновлення миру та деокупації
  3. Національний план дій для відновлення миру.

«Сьогодні ми представляємо план відновлення миру, план деокупації, план нової розробленої мною дієвої міжнародної угоди з деокупації наших територій та гарантування територіальної цілісності України на майбутнє. На жаль, ні Мінський формат, ні Будапештські домовленості не спрацювали, але це не означає, що ми маємо опустити руки. Я йду в президенти з переконанням, що ми вже зараз маємо мати план дій всередині країни: оборона, безпека, економіка. Нами розроблений покроковий стратегічний документ,  план дій всієї держави, який я зараз презентую», - каже Наливайченко.

Найголовніше, на переконання політика, є вирішення гуманітарних питань, розшуку зниклих безвісти воїнів, допомоги ветеранам війни з РФ.

«Має бути чітка стратегія як здійснити де окупацію, змусити агресора якнайшвидше вивести свої війська з нашої території  і відновити мир. Має з’явитися національний центр звільнення заручників та розшуку зниклих безвісти. В 2014 році я сам створив такий центр при СБУ і разом з волонтерами та активістами ми повернули за перший рік війни 2716 українців додому. Тому зараз має бути такий загальнодержавний центр. Друге в цьому блоці – це створення Міністерства у справах ветеранів. Воно має мати чітке завдання: допомога кожному ветерану чи сім’ї загиблого має бути адресна. Це несправедливо, що добровольці чи волонтери не визнаються учасниками війни», - каже Наливайченко.    

Другий етап у плані Валентина Наливайченка - це Міжнародна Угода з деокупації та відновлення територіальної цілісності України.

«Ми чули про різні домовленості, але жодні з них не працюють і не вирішують ключового питання – виведення війська агресора і його спецслужб з окупованих територій. Тому я розробив проект міжнародної угоди, сторонами якої мають стати: Україна, США та країни ЄС. Ми маємо добитися реального міжнародного тиску на російського агресора і деокупації. На мою думку важливо, щоб ми в цю угоду одразу включили створення Міжнародного економічного фонду відновлення мирного життя,  фінансування соціальної допомоги, відновлення інфраструктури окупованих територій і цілої держави",- пояснює лідер «Справедливості».

Третьою і не менш важливою складовою на якій базується план відновлення миру, на думку Наливайченка, є Національний план дій з посилення обороноздатності, безпеки та економіки.

"Перш за все, йдеться про відновлення оборонних підприємств. Хоча потрібно розвивати національні підприємства у кожній галузі. Вся діяльність влади має бути спрямована на захист України, щоб стати сильнішими, щоб запустити виробництво. Головне на чому мають будуватися всі кроки це чіткий план дій в середині країни. Але цей план зможе запрацювати тільки за умови політичної волі, виключення подвійних стандартів, припинення торгівлі з агресором. Цей план важливий не тільки для нас, але і для міжнародних колег. Вони мають бути переконані, що міжнародна угода має чітке виконання в самій країні нашою владою, підприємствами, силами безпеки та оборони. Це не розірвані етапи, а з'єднаний комплекс дій національних і міжнародних. Так ми бачимо формулу успіху для країни і повернення країни на шлях розвитку» ,- підсумував Наливайченко.

Політик також запевняє, що з міжнародними партнерами треба говорити зараз, ще до виборів, щоб вони були готові в разі підписання такої угоди реально виступити на підтримку України.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 18.10.2018 15:34